Чим жила Україна: Як у Харкові мільйонерів рахували, а полтавську Панасівку представили у Греції

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Як у Харкові мільйонер…

Після березневого потепління – знову морози. Українці геть загубились у грі, в яку з ними бавиться березень. Детальніше про те, чим жили люди цього тижня – у дайджесті Depo.ua

Київ

У "Київпастрансі" оголосили тендер на закупівлю недешевих кабін для фунікулеру. На них можуть витратити близько 232 мільйонів гривень і хочуть отримати до листопада. "Фішка" нових кабін в тому, що в них можна буде спокійно перевозити велосипед. Крім того, нові кабіни мають бути більш місткими, а верхні та бокові частини кузова будуть прозорими.

У Київраді відбулась чергова сесія. Тільки не зовсім вона була схожа на сесію. Скоріше, депутати зібрались, аби випустити пар на Віталія Кличка. "Заколотили" все "свободівці", які блокували трибуну і вимагали надати слово лідеру фракції Юрію Сиротюку, аби той зробив заяву щодо інциденту 9 березня. Тоді на вулиці Половецькій внаслідок сутичок з тітушками на черговому скандальному будмайданчику постраждали кияни, а серед них – депутати Юрій Левченко та Святослав Кутняк. Як тільки Кличко не намагався їх вгомонити – все було марно. "Свободівці" вимкнули йому мікрофон та зіпсували всю роботу.

Донбас

Слов'янськ на Донеччині захлинається від політичної реклами. Її засилля реклами потроху "бісить" містян. Вони підрахували, що рекламу водночас розмістили і колишній мер, і теперішній Вадим Лях, чоловік нардепа Наталі Королевської Юрій Солод, голова фракції БПП Артур Герасимов та багато інших. Через весну та свято 8 березня білборди з портретами посадовців були прикрашені квітами та креативними вісімками. Кому що: хтось мріє про кохання навесні, а хтось – про вибори.

Безпілотник ОБСЄ зафіксував чергове озброєння бойовиків на окупованій Луганщині. На тижні в непідконтрольних урядові районах безпілотник виявив чотири БМП-2 у Богданівці, а також три бронетранспортери (один МТ-ЛБ і два БТР) і три бойові броньовані машини (дві БМП-1 і одну БМП-2) прямо у подвір'ях житлових будинків у Петрівському (усе – за межами ділянки розведення). Отакий він окупований Донбас: ніколи не знаєш, чого чекати, якщо завітати у чийсь двір у якості непроханого гостя.

Львів

Крихкі маршрутки великих міст продовжують розвалюватись ледь не на очах у містян. Днями у Львові у одній з маршруток, у якої і так все дихало на ладан, прямо під ногами пасажира проломилася сходинка. Радує, що під час їзди крісло в підлогу не провалилось.

Не змінилось нічого і на дорогах. Потужні кучугури снігу, щедро наметені за зиму, потроху тануть та утворюють густе багно. На дорозі "Шегині-Поповичі" на Львівщині в болоті загруз автобус. Ще й добряче застряг: по такій дорозі хіба що трактором проїхати можна. Але, нажаль, не вигадали ще такі трактори, які б по багну замість маршруток пасажирів возили.

В нелегкі дні бадьорить пісня. А якщо це ще й гімн на додачу, то бадьорить не на жарт! У центрі Львова три тисячі людей зібрались та масово заспівали український славень. Так старались, що аж мурахи по шкірі бігали. У тих, хто слухав.

Дніпро

У Дніпрі заговорили про зведення нового летовища. Тут хочуть побудувати сучасний міжнародний аеропорт. Міський голова Борис Філатов додав, що це питання вже на контролі у глави держави. Нинішній дніпровський аеропорт, збудований ще у 1943 році, давно потребує модернізації. Термінал перебуває у приватній власності компанії "Дніпроавіа", злітно-посадкова смуга – у власності держави.

Дніпровські конструктори все думають про Місяць. У бюро "Південне" розробили програму будівництва бази на Місяці й показали її американському астронавту Рендольфу Брезніку. Проект бази на супутнику Землі є занадто дорогим для реалізації однією країною, тому реальний проект буде реалізовуватися тільки після кооперації кількох країн. Воно й правда: якщо Україна щось десь не може, то, як то кажуть, Америка допоможе.

А ще у Дніпрі пасажири оголосили війну маршрутникам і чиновникам. Люди вважають, що вартість проїзду у 7 гривень, ще й на короткому маршруті - це вже занадто. От якби дороги у місті хороші були, маршрутки красиві та зарплати достойні – тоді і приводу для бунту б не було.

Одеса

Одеський мурал, зображення голови коня на одній із стін санаторію Чкалова, потрапив до ТОПу найкращих вуличних картин світу. Художник Ернесто Марані малював коняку не просто так. Голова благородної тварини символізує баланс двох стихій - води і землі. Саме тому морда ніби розділена на половини: одна в квітах і рослинах, а друга у підводних мешканцях.

Потяг до свободи – нормальне бажання. В цьому переконались поліцейські Білгород-Дністровського, які шукали 13-річного підлітка, що втік з дитячого будинку. Зрештою хлопчака знайшли в колодязі теплотраси, де він був з особами без постійного місця проживання. Підліток сказав копам, що йому більше до душі вільний спосіб життя, саме тому він і втік.

Варто було мешканцям Біляївки, що на Одещині, відволіктись на свої справи, як з парку "Дністер" вкрали історичний фонтанчик з питною водою. Фонтан був місцевою пам'яткою - йому близько ста років. Заяву про крадіжку подали до поліції, але споруду поки не знайшли. Певне, красується десь на приватному домоволодінні або на балконі і милує чиєсь крадійське око.

Харків

У харківському екопарку оселився граціозний хижак – оцелот Озік. Пухнастого красунчика передали його колишні господарі, бо не змогли більше утримувати тварину через переїзд і складні умови утримання в хаті. Воно й правда: квартира – дуже невдале місце для оцелота. Йому потрібен простір, свіже м'ясо і відповідний догляд.

Статисти Харкова взялись за корисну справу: уточнили кількість тих, хто декларує кошти. Доходи в розмірі понад 1 млн грн задекларували 35 мешканців міста. Виявилось, що наймолодшому харків'янину, який задекларував доходи понад 1 млн грн, - 33 роки, найстаршому – 71.

Депресія довела мешканку Харківщини до пригод. Вона махнула на все рукою та пішла геть з дому. Знайшли жінку аж на вокзалі Полтави. Жінка не хотіла повертатись додому, але копи все-одно передали її родичам.

Запоріжжя

Поки у Харкові рахували мільйонерів, на Запоріжжі порахували хлопців, які "косять" від армії. Виявилось, що призовників, які вже понад рік перебувають у розшуку, понад вісім тисяч. Багацько хлопців, які не пройшли медичний огляд для призову за станом здоров'я. Така вона, велика сила людського "Не хочу".

Запорізькі любителі висот змінили орієнтири: взимку підкорили головну ялинку міста, що височіла в Мелітополі, а з настанням весни підкорили дах театру Магара. Підлітки з даху зняли панорамні види околиць Запоріжжя, змонтували відео "під піаніно", запустили в інтернет та зібрали пару тисяч переглядів.

Закарпаття

Таких лісників, як на Закарпатті, треба ще пошукати. У Турбатському лісництві ДП "Брустурянське ЛМГ" прихистили оленя і назвали його Макс. Оленятка знайшли в лісі, привезли його на лісництво, годували молоком, потім змайстрували вольєр та створили всі умови, аби щоб він почував себе, як у лісі. Макс підріс і йому в лісництві дуже добре.

У дендропарку "Березинка", що в 10 кілометрах від Мукачева, розквітли казкові шафранові галявини. Зморених зимою туристів шафрани манять, наче магнітом, і добре, що люди їх не нищать, а гуляють та милуються красою червонокнижних квітів.

Фото: Facebook / Юра Радівілов

Як же без ложки дьогтю в бочці меду! В селі Ганичі Тячівського району прямо на дорогу обвалилася велетенська частина скелі. Добре, що камінням нікого не вбило. Обвал стався через підступне сходження селевого потоку та кам'яної породи. Дорожники в той же день взялись розблоковувати дорогу і лічені години її вже частково розчистили.

Вінниця

У Вінниці 25-річний хлопець звисав з вікна. Ще трохи – і стрибнув би, якби не молода патрульна, яка вчасно схопила молодика за руки і затягнула назад до квартири. Після цього випадку хлопчина зізнався, що коли побачив, що його рятує дівчина, то йому стало дуже приємно і він одразу передумав зводити кінці з життям так рано.

Тим часом в області врятували поранену сову. Лісівник Бершадського району розповів, що сову поранив пазурами рябець. Травмована птаха не могла літати й, очевидно, загинула б, якби вчасно не потрапила до людей. Пощастило ж окатій красуні-сові!

Вінницькі медики встановили рекорд. Протягом 20 років на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М. І. Пирогова науковці працювали над виданням "Сучасні класифікації та стандарти лікування розповсюджених захворювань внутрішніх органів". Книга настільки цінна, що потрапила у Книгу рекордів України. Це найбільше перевидання освітньої книжки з медицини для лікарів України. Написано чітко, лаконічно. Студентам тим більше корисно.

Житомир

У Житомирі 106-річній монахині Іоанні (в миру Марія Мороз, – Ред.) з "жіночого Афону" повернули зір. Бабця не бачила більше 5 років, але житомирські медики старались, як могли. Лікарям довелось пристосовуватись до пацієнтки, бо вона весь час лягала так, як їй зручно, але впорались. Тепер 106-річна монахиня, яка за свій вік пережила дві війни, з кожним днем бачить світ краще.

Кропивницький

У Кропивницькому зареєстрували петицію з прохaнням зaборонити використaння маршруток типу "БAЗ-2215" тa їхніх модифікацій. Авторка петиції стверджує, що в багатьох містах використовують для перевезення пaсaжирів нa міських мaршрутaх aвтобуси середньої місткості до 45 місць і виключно у крaйніх випaдкaх, нa підвізних мaршрутaх, aвтобуси до 18 місць. Схоже, напхані в години-пік маршрутки добряче засіли в печінках кропивничан. І не лише в їхніх.

А ще цього тижня місто рятували від чергової партії реклaмного спaму. Спецінспекція у Кропивницькому впіймaлa порушників прaвил блaгоустрою в момент розклеювaння реклaми в недозволених місцях. Якби не догледіли, то були б опори, фaсaди, зупинки, паркани та деревa повністю в рекламі, якої і так, куди не глянь, багато.

Полтава

На засіданні Полтавського виконкому встановили черговий рекорд: вирішили 16 питань за десять хвилин. Шкода, представників Книги рекордів поруч не опинилось. Питання стосовно матеріальної допомоги, будівництва та реконструкції будинків і шкіл, цін за проїзд у громадському транспорті, виділення коштів вирішили за лічені хвилини – отак вміло працюють у Полтавському виконкомі!

До добрих новин. Сільський митець Валерій Єрмаков, що живе у Панасівці Миргородського району, все життя мріяв побувати у Греції. Так би і лишилася та мрія нездійсненою – а чоловік дожив вже до поважного віку, дивуючи своїми витворами хіба що односельців – якби не натрапили на нього учасники проекту Ukraїner, що відкривають невідомі куточки і дивовижних людей України. Богдану Логвиненку, засновнику проекта, так запала в душу та мрія чоловіка з Панасівки, що він зібрався з духом, оголосив збір коштів – і от Валерій Єрмаков, який став певною мірою знаменитістю українського "Фейсбуку", гуляє грецькими вуличками. Вражаюча історія, яка не може не надихати!

Тим часом у Полтавській міськраді похвалились проектом реконструкції центральної вулиці – озелененої та з відремонтованою бруківкою. Проект, звісно, гарний. Але поки що полтавці споглядають в центрі міста хіба що обідрані будинки.

Хмельницький

Городоцькі МНСники врятували з-під льоду відчайдушного собаку, якого з невідомих причин понесло на водойму. Наче і дрібнота, але жити від таких новин стає якось веселіше.

За зривання первоцвітів (або ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, якщо офіційно, – Ред.), на Хмельниччині нещадно штрафують. Тут спеціально запровадили акцію "Первоцвіт", аби посилити контроль щодо збереження квітів. Краще б, замість того, щоб зривати, садили квіти. Ото країна б була!

Крим

Українець з недійсним паспортом намагався потрапити у Крим, пропонуючи прикордонникам 1000 гривень. Ті, в свою чергу, від хабаря відмовились. Отак замість Криму хлопець потрапив у руки копів. Може, хоч після цього випадку новий паспорт зробить.

Наша пісня добра й нова, починаймо її знову. У кримських аптеках знайшли цілих 120 літрів "бояришника". Торік було виявлено 40 аптечних пунктів, в яких торгували настоянкою. Але, як відомо, заборона посилює бажання. В цьому і весь секрет популярності настоянки. Такі вони – традиційні напої "рідної гавані".

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme