Чим жила Україна: Космічний Куяльник, металеве серце та шалений харківський гопак

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна:  Космічний Куяльник, м…

У турботі про літні відпустки, з вірою в "наобіцяне" з високих трибун та в зітханнях через погодні "сюрпризи" провели українці цей тиждень. Depo.ua, традиційно, зібрав дайджест найважливіших і найцікавіших новин "семиденки", що минає.

Київ

Вулицю Банкову на початку тижня знову відкрили для проходу громадян. Правоохоронці, правда, залишились (куди ж без них), але показати документ вже не вимагають. Відтепер можна спокійно гуляти повз Адміністрацію президента, Будинок з химерами і фотографуватись там без задньої думки, що ось-ося з-за кута вийдуть охоронці і проженуть.

Але відкрита Банкова – це лише "квіточки" у порівнянні з тим, що підготували для киян та гостей міста на 25 та 26 травня, коли столиця святкуватиме День міста. На ці дні заплановано безліч цікавих заходів з нагоди Дня Києва. На гулянках можна буде "гудіти" з ранку до ночі: пити, їсти, танцювати, співати, ходити на екскурсії і відкривати для себе, на перший погляд, таке знайоме місто з нового боку. Гільдія професійних екскурсоводів та гідів-перекладачів навіть підготувала безкоштовні програми до Дня Києва. Можна буде мандрувати в компанії цікавих людей "Від "Фараона" до "Рейтера", блукати "Київськими двориками", піднятись на Володимирську гірку і освіжити в пам'яті знання про один із найстаріших парків. Романтичні екскурсії "Вечірні вогні над Дніпром" та "Чарівні Липки" відкладені на вечір.

"Покреативили" перед такою подією і в "Укрпошті". До Дня Києва створили смачну поштову марку "Київський торт". Але на цьому не зупинились. Всі охочі можуть прийти в оновлений музей пошти, подивитись на діорами, форми листонош початку ХХ століття, поштовий вагон в мініатюрі. Тут навіть є карта України, викладена із майже 10 000 марок. Словом, справжній рай для філателістів та роздолля для тих, хто в минулому обожнював процес листування.

Донбас

Світлини "Безсоромного пляжу" на озері "Горячка" у Слов'янську здивували користувачів мережі. Територія берега геть заросла бур'янами, самі нудисти сидять і засмагають серед заростей. Місцеві кажуть, що "так заведено з незапам'ятних часів і це нікого особливо не дивує". Але дивлячись на світлини, одразу стає зрозуміло, що територію пляжу нема кому привести до ладу.  Якби ж нудисти об’єднались, могли б зробити на озері концептуальний міні-курорт. Та, схоже за все, у Слов'янську такий концепт поки що не актуальний.

Ще минулого тижня блогер "Фашик Донецький" розбурхав читачів повідомленням про нібито приїзд у Донецьк сина президента-втікача Віктора Януковича Олександра ("Саші-стоматолога"). Мовляв, Янукович-молодший був не один, а з екс-головою СБУ Олександром Якименком. Разом вони начебто привезли експертів для оцінки перспективних об'єктів інфраструктури. Згодом Януковичу цю інформацію довелось спростувати. "Деякі впливові інформаційні агентства в гонитві за сумнівною сенсацією або в ході спланованої інформаційної провокації підхопили неперевірену і невідповідну дійсності інформацію, посилаючись на джерела з "помийної ями". Хочу звернутися до представників засобів масової інформації: будь ласка, будьте уважні публікуючи свої матеріали", - розмістив слова Януковича-молодшого на своїй сторінці у соцмережі його прес-секретар Юрій Кірасір.

Омбудсмен Людмила Денісова почала пошуки восьми українських військовослужбовців, що потрапили в полон бойовиків "ДНР" в районі Новотроїцького Донецької області. На початку тижня вісім бійців ЗСУ зі складу Об’єднаних сил, рухаючись на вантажівці в районі Новотроїцького, відхилилися від маршруту і потрапили на окуповану територію, де їх і затримали бойовики. Пошуки хлопців тривають, далі буде.

Львів

Щось не знайдуть собі спокою молоді, а часом і геть юні львівські "мінувальники". Нещодавно правоохоронців підняла на ноги учениця третього класу, яка неправдиво повідомила про замінування своєї ж рідної школи. За таке, звісно, по голівці не погладиш, але хто ж з дітлахів потайки не мріяв хоча б один раз замінувати школу і, заховавшись неподалік, зі зручного місця спостерігати за процесом евакуації та тихенько хіхікати? От, одна похіхікала.

В одному з будинків у курортному місті Трускавець Львівської області господар встелив дорогу килимами, аби гості не поламали підборів на взутті. Червоної доріжки створити хоч і не вдалось, але за такий креатив на незаасфальтованій ділянці – окрема подяка.

Цього тижня у Львові відійшов у вічність співзасновник мистецького об’єднання "Дзиґа", один з провідників Революції на граніті, громадський діяч, арт-продюсер низки мистецьких проектів та організатор фестивалів Маркіян Іващишин. Він прожив 52 роки. Поховали Іващишина 23 травня на Личаківському кладовищі у Львові.

Дніпро

Сталевим стуком забилось у Дніпрі "індустріальне серце" міста. Новий арт-об'єкт, виконаний з металу у стилі "стімпанк", встановили на території дитячого майданчику в Індустріальному районі поряд із палацем культури. Металеве серце встановили не просто так, а на честь 50-річчя Індустріального району.  Аби виготовити конструкцію, майстрам знадобилось півтора місяця. Але скульптура надзвичайно гармонійно доповнила архітектурний стиль майданчика.

Та не серцем єдиним. На площі Героїв Майдану на місці пам'ятника Леніну встановили пам'ятник "совку". У такий спосіб активісти у День пам'яті жертв політичних репресій хотіли показати усю абсурдність радянської системи, одною з цілей якої було знищення українців. Тимчасову інсталяцію активісти змайстрували із пінопласту й пластикових совків і таким чином хотіли нагадати містянам, що "совок" роз'їдає державність зсередини, тому поняття "совок" потрібно викорінювати" із свідомості.

Не встигли, як то кажуть, сісти, як встали і пішли. Сорок п'ята чергова сесія міськради Дніпра тривала лише 17 хвилин: надшвидкими темпами депутати ухвалили земельні питання, питання комунальної власності, створення департаменту парків і рекреації, внесли зміни до Міської цільової програми "Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Дніпрі на 2016 – 2020 роки" та "Положення про партиципаторне бюджетування". Більшу частину засідання зайняли виступи депутатів, але виступали вони, як на диво, лаконічно. Напевно, не було коли обранцям теревеніти.

Одеса

Одеський тревел-фотограф Євген Самученко зробив неймовірно красиві світлини Куяльника з висоти. На думку автора, Куяльник згори - ще більший космос, ніж знизу. І з цим неможливо не погодитись. Зазначимо, раніше нічна фотосерія фотографа Євгена Самученка отримала нагороду в номінації "ТОП-10 фотографів світу" міжнародного конкурсу в Китаї.

Не лише серця одеситів, а і багатьох українців торкнула історія одного спецпризначенця, який вигадав екстравагантний спосіб освідчення своїй дівчині. Він домовився з друзями, аби ті у день народження його дівчини "затримали" її та відвели до поліцейського відділку (нібито за підозрою у шахрайстві). Вже у відділку, на плацу, де шикувалися бійці батальйону поліції особливого призначення, дівчина побачила свого коханого. "Випробування на міцніть пройдене. З днем народження, кохана! Виходь за мене", - сказав він їй. Шокована і зворушена дівчина одразу ж погодилась.

На Одещині дають жару і довгожителі. Часто буває, що ті, кому вже "за 100", виглядають як ті, "кому ледь за 75", і це не може не захоплювати. Одна з таких людей – Олена Малевська із Захарівського району, яку нещодавно вітали із 106-м днем народження.  Олена Іванівна пережила Голодомор 1932-1933 років, Другу світову війну, Голодомор 1947 року. Виховала двох дітей, має семеро онуків, 18 праонуків та 21 прапраонука. І, що головне, з виду і не скажеш, що бабці цілих 106 років.

 

Харків

Не сиділось на місці харківським студентам національного педагогічного університету ім. Сковороди. На головній площі парку ім. Горького понад 400 хлорців і дівчат з ансамблю народного танцю "Зорицвіт" встановили рекорд з масового виконання гопака. До слова: попередній рекорд було встановлено за участю 250 танцівників, але харків'яни цьогоріч "зробили" попередніх рекордсменів.

Історії, які іноді трапляються на харківському ринку "Барабашово", можуть послужити сюжетами для гостросюжетних фільмів. Нещодавно там до чоловіка підійшли двоє невідомих, бризнули в очі з газового балончика та спробували вкрасти барсетку. Здавалось би, нічого нового: кримінал завжди полюбляв ринки, де можна швидко "загубитися". Але цього разу щось пішло не так: зловмисники почали тікати в бік складів, де один із злодіїв провалився крізь дах. Далі 21-річного злодія затримали без жодних проблем постраждалий і випадкові свідки, і хто знає, коли він тепер повернеться до своїх промислів після такої "прикрої" невдачі.

Запоріжжя

"Роздухорились" мінувальники і у Запоріжжі. Копів на тижні повідомили про "мінування" 30 об’єктів соціальної сфери: 10 лікувальних установ, 10 торгових центрів та ще 10 інших соціальних установ. А деяких адрес, вказаних у листі-повідомленні про мінування, у місті взагалі не існувало. Що поробиш, але поліцейські таки виїхали на вказані об'єкти, аби перевірити інформацію. Така вже в них робота.

Зате у Бердянську до приватного подвір’я раптово "в гості" залетів неймовірної краси золотий фазан. Вогняного кольору красень всівся спокійно на дереві біля будинку, посидів, позуючи господарю будинку, перепочив і полетів геть. Оскільки золоті фазани у дикій природі на Запоріжжі не зустрічаються, бердянець припустив, що той втік із місцевого зоопарку. Можливо, золотий птах знайде собі кращого місця для життя на просторах Запоріжжя.

У Мелітополі людям також живеться не сумно. Жінці, в якої почалися передчасні пологи, не було з ким залишити 11-місячного сина. Тому хлопчик приїхав до лікарні разом із мамою і залишався з нею під час пологів. Малий весь час перебував поруч із мамою, яка народила ще одного сина вагою 1,740 кг. Здорову маму із пологового доставили додому тепер вже з двома синами.

Закарпаття

Закарпатцю Віктору Миговичу пощастило знайти велетенського гриба. Дощовик завбільшки з футбольни м’яч чоловік, перш ніж з'їсти, сфотографував і виклав у соцмережі, коротко відмітивши, що знахідка видалась надзвичайно смачною.

На закарпатській Рахівщині на тижні вирувала негода. Лило, наче із тисячі відер, так ще й градом землю присипало. Шматки льоду були завбільшки з пристойний волоський горіх. Нікому не побажаєш опинитись на вулиці під час закарпатської негоди, а якщо така халепа з кимось і станеться, краще перечекати її десь під піддашком. Бо парасолька шмткам льоду - не завада.

Хоч в дощ, хоч під сонцем, в Ужгороді відтепер можна гуляти під різнокольоровою алеєю з парасольок. Ініціатори запозичили ідею в португальців, де подібна парасолькова вулиця є найбільшою в Європі. Ужгородська хоч і менша, але дуже симпатична і вже полюбилась у якості фотозони місцевим та туристам.

Вінниця

У Вінниці відбулась акція "Потурбуйся про тварину", мета якої – закликати людей не купувати породистих тварин, а надати шанс на життя безпритульним. Поліцейська Людмила Гут прийшла на захід із собакою Масею, яку кілька років тому знайшла на вулиці з відрізаною лапою і залишила пухнасту в себе. Тоді Масі хоч і пришили лапу, але прогнози лікарів були невтішними. Масю було не просто виходити. Чорняву собаку ледь не носили на руках, але сталось диво. Лапа прижилась і повноцінно почала функціонувати. Згодом Мася народила семеро здорових цуценят. Ця історія вкотре доводить, що любов творить дива, а собаки, взяті з вулиці, можуть стати справжніми членами родини.

Таємнича земля Вінниччини все "підкидає" сюрпризи. У Липовецькому районі під час капітального ремонту магістрального газогону "Уренгой – Помари – Ужгород" випадково знайшли унікальне поселення часів черняхівської культури. Під кількома метрами грунту лежали посуд, рештки печей і льохів. Поселення простяглось на кілька сотень метрів. Поруч розкопали 22 поховання. За словами  археологів, тут є і дорослі, і дитячі поховання. Для любителів старовини тут ціле розділля – археологи знайшли, наприклад, прикрасу із 60-70 бісерин. Ймовірно, володаркою намиста була жінка, яка належала до сарматського етнічного елементу. На думку археологів, окрім землеробства та скотарства жителі поселення займались і гончарством, серед них були і склодуви і навіть ювеліри.

Кропивницький

Рятувальникам доводиться поспішати на допомогу не лише людям, а й котам та собакам. Як правило, врятовані пухнасті є не менш вдячними. Коли їх дістають з дерева, на якому їм довелось просидіти більше доби без їжі та води, вони горнуться до рятувальників, наче до рідних господарів.

Тим часом у Кропивницькому на Попова кипить робота над муралом з космічним Козаком Мамаєм. Мамая зобразили у скафандрі, вишиванці та з бандурою в руках, і сидить козак не біля дерева, а на Місяці. За словами одного з художників, які працюють над муралом, Мамая "посадили" на Місяць через те, що вулиця названа на честь космонавта Попова, тому у муралі і об'єднали два образи.

 

Полтава

Для невгамовних любителів атракціонів у Полтаві є гарна новина. Нещодавно у парку "Перемога" здійснили технічний огляд атракціонів і допустили їх до експлуатації. Тож, на атракціонах "Круговий огляд –М", "Сюрприз", "Веселі гірки" сміливо можна кататись. Проте атракціон "Веселі гірки" потребує часткового ремонту - фарбування кабінок та заміни подіуму атракціонів.

У історії під назвою "повернення полтавського Мамая" досі не видно кінця. У Касаційному суді на тижні мали розглянути справу щодо поновлення на посаді колишнього міського голови Полтави Олександра Мамая, проте колегія суддів Верховного Суду ухвалила рішення перенести засідання на 26 червня. На цьому і розійшлись.

Зате у Полтаві на фасаді будівлі аграрної академії відновили пам'ятну дошку військовому та політичному діячу Симону Петлюрі. Дошку встановили до 140-ї річниці з дня народження голови Директорії УНР. Попередню ж розбили вандали у 2017 році. Відновлена дошка сяє та блищить, аби в очі вандалам знову не кинулась.

Тернопіль

Тернопільщину цього заливало. І засипало теж: у Збаражі випав такий град, що вкрив вулиці, мов сніг, навіть утворивши замети. На щастя, град був рясним, але не крупним. Бо так би й невідомо, що й лишилося від міста після ткого "бомбардування".

Хмельницький

Слідчий з Чемерівців Михайло Лук’янов вкотре здобув перемогу у чемпіонаті з бодібілдингу. Як і два попередні роки, Михайлу цього року також не було рівних в категорії "Фізик-менс". Слідчий-спортсмен на цьому не зупиняється. Вже готується до чемпіонату світу з бодібілдингу, який проходитиме у Львові.

Після того, як шалені зливи дістались Хмельниччини і налили "озер" на тротуарах та дорогах, деякі люди, аби взуття не псувати,  почали вигадувати креативні способи пересування. На одному з ринків людей через калюжі перевозили на тачках. І не за спасибі, а за символічну плату. Підприємець, який переправлялв містян тачкою через затоплені вулиці, хоч трохи, але підзаробив. Що не кажіть, дрібниця, але приємно ж.

У Кам'янці туристам тепер варто пильно дивитись під ноги, аби не опинитись у ямі: у Старому місті провалилася бруківка, утворивши чималу яму. На місці провалля довгий час лежали мішки з бруківкою.  Прохання забрати мішки з бруківкою ігнорувалися владою міста майже рік. Згодом ця частина дороги провалилася практично на очах у людей.  У свою чергу у департаменті ЖКГ міста кажуть, що на місці провалля виявлено фундамент старої будівлі. Тому рано чи пізно, провалля б так утворилося, адже постійно підмивалося водою.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme