Міні-оперний, гектари землі та продані автівки: Чим володіє керівництво області

Одеська область нещодавно отримала нового голову, але заступники йому залишилися у "спадщину" від колишнього очільника – Максима Степанова

Міні-оперний, гектари землі та продані а…

Минулого тижня, 10 квітня президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення з посади голови Одеської ОДА Максима Степанова та призначив тимчасово виконуючим обов'язки очільника ОДА Сергія Паращенка, якого місяць тому призначили першим заступником голови Одеської ОДА. Разом з тим, поки що ніхто з команди Степанова не відмовився від посад. Принаймні, офіційно, тому Depo.Одеса вирішило поцікавитися, скільки заробляють і як добре живуть керівники області.

Великий землевласник Сергій Паращенко

Нинішній керівник області Сергій Паращенко - депутат обласної ради, керівник фракції "Блок Петра Порошенка "Солідарність". Він народився 6 серпня 1972 року у селі Виноградівка Арцизького району Одеської області.  Двічі обирався депутатом Арцизької райради Одеської області. Обидва рази - по мажоритарному округу. У 2010 році був обраний депутатом Одеської обласної ради по мажоритарному округу Арцизького району. У 2015 році на виборах до місцевих рад - так само здобув перемогу і став депутатом Одеської обласної ради. У 2014-му невдало балотувався в депутати Верховної Ради України. Був у складі "Партії регіонів".

На даний момент Паращенко - голова компанії "Агрофірма Бургуджі", директор ПП "Агрофірма Росія - Південь".  Відомо, що у регіоні він є достатньо відомим землевласником. Офіційно, згідно з даними декларації за 2018 рік, його родина володіє 42 325 кв м землі. А крім цього в нього є досить велике майно в Одесі. 

За даними місцевих ЗМІ, Паращенко відомий як власник знаменитого палацу на Французькому бульварі, який часто називають міні-копією Оперного театру.

Фото: oblvesti.com.ua

Крім цього особняка (площею трохи менше 1000 квадратних метрів), Паращенку належить будинок площею в 820 квадратних метрів - також на Французькому бульварі, зовсім недалеко від попереднього. 
 
Зазначимо, що, згідно з даними декларації, 820-метровий особняк обійшовся Паращенко в 1 045 317  гривень. За таку ціну в Одесі навіть "двушку" не в кожному районі можна купити.

А ось ціна садового будиночка в 920 "квадратів" зовсім не відома, бо задекларувала його дружина, яка відмовилася вказувати такі данні. Крім цього, у родини є будинок в 259 квадратних метрів у Виноградівці Арцизського району квартира площею в 158 кв м.

У теплій Одесі у його дружини все таки є чотири коштовних шуби з рисі, норки та соболя, а також дорогоцінності Tiffany, Stefan Hafner,Damiani. А ось у самого очільника області телефон VERTU, годинники Breguet, Vacheron Constantin, Omega та Franck Muller.

Їздить родина також на дорогих автівках – LEXUS LX 570 2008 року випуску, а ось чоловік чомусь не вказав жодної автівки, хоча преса називає  Porshe, LEXUS  та навіть Rolls-Royce.

Заробив минулого року новопризначений чиновник 1 185 124 гривень, а взяв у позику ще більше – 110 798 749 гривень. Також хтось при всіх доходах подарував Паращенку "цінний подарунок" у 12 846 гривень.

Банкам Паращенко не вірить - все тримає дома готівкою: 2,83 млн гривень, 359 тисяч доларів та 171 тисячу євро.

Скромні заступники

У заступників Паращенка доходи набагато нижчі, ніж у їхнього нового патрона.

Так, Світлана Шаталова, згідно з опублікованою податкової декларації, володіє земельною ділянкою (1200 м кв) у селі Соколівка Чернігівської області і 20% київської квартири загальною площею 61,8 м кв. Її чоловік володіє 33% невеликої квартири (загальна площа 43,6 м кв) у Львові і недобудованої квартирою у Києві площею 119,7 м кв. Сім’я взяла у позику в Одесі невелику квартиру в 52,6 кв м. Загальний задекларований дохід родини за 2018 рік склав більше ніж півмільйона гривень, з них зарплата Світлани, в ОДА - 431 237 грн, і ще 82 тисячи 149 грн - виплата з безробіття. Примітно, що ані транспортних засобів, ані іншого цінного майна, згідно з декларацією за 2018 рік, у Світлани Шаталової та членів її сім'ї немає. Але є готівка у домі трішки є – 270 тисяч гривень.

Теж не багатий другий заступник Паращенка - Сергій Колебошин. З 2011 року він володіє квартирою в Овідіополі площею 89,8 м кв, а з 1998 року - 20% ще однієї квартири в Одесі, загальною площею 61,7 м кв. Цінного рухомого майна, навіть автомобіля у Сергія немає. Також він не є засновником будь-яких юридичних осіб, хоча його дружина Інна володіє 25% прав на ТОВ "Освіта-Онлайн". Дохід Сергія Колебошина та його дружини за 2018 рік склав 429 339 грн, отримані у вигляді зарплати. Крім того, Колебошин задекларував 79  000 грн від відчудження автівки. В банку він також не тримає грошей, а ось вдома є 79 500 гривень.

Ще один заступник, Віталій Свічинский, також не є багатою людиною, але минулого року його дружина придбала земельну ділянку в Олександрівці Лиманського району площею у 804 кв м. Ціну покупки жінка не вказала. А так, крім ділянки у родини, є квартира 62 кв м в Одесі та легковий автомобіль Daewoo matiz 2008 року випуску. На двох посадах в Саврані та в ОДА разом Свічинский отримав 330 тисяч гривень, а ось дружина – нічого. Проте Марія Свічинська тримає готівкою 250 тисяч гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook