ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чи є шанс у Саакашвілі стати прем'єром завдяки петиції

З’явилася нова політтехнологія: примусь президента і коаліцію поміняти Яценюка на Саакашвілі. Навіть якщо останній бути прем’єром не хоче
Depo.
3 вересня 2015 17:08
ФОТО: depo.ua
Чи є шанс у Саакашвілі стати прем
Чи є шанс у Саакашвілі стати прем'єром завдяки петиції

Електронні петиції, які подають громадяни президентові, вже стали об'єктом кепкувань. Але окрім прохань на кшталт "віддати нерухомість стриптиз-закладів у власність Міністерства освіти або соцполітики" є й серйозні. Наприклад, призначити Саакашвілі прем'єром, пише Depo.Одеса з  посиланням на "Деловую Столицу".

Петиція такого змісту була подана 1 вересня. На момент написання статті вона зібрала трохи менше 2 тисяч підписів з 25 тисяч необхідних. Припустимо, що бажаючі бачити екс-президента Грузії на чолі українського уряду активно долучаться до підписання петиції і за 90 днів всі необхідні підписи зберуть. Що буде потім?

Електронні петиції для України - новинка. Як реагувати в разі, коли умови збору підписів будуть виконані - питання. Зрозуміло, можна говорити, що автор петиції, Віталій Бігун, звернувся не за адресою, адже хто буде прем'єр-міністром вирішує не президент, а коаліція. Проте тут мова йде не про те, хто вирішує долю уряду, а як діяти в разі отримання 25 тисяч підписів. Адже це буде використано у своїх політичних цілях як опонентами Арсенія Яценюка, які тицятимуть йому в цю петицію, так й опонентами президента, які вимагатимуть прислухатися до голосу народу і спонукати його фракцію в парламенті змінити очільника Кабміну. Простіше кажучи, ця петиція стане довгограючим інформприводом.

Голова Одещини декілька разів натякав, що на прем'єрське крісло не претендує. Але тепер йому доведеться про це заявити гучно і не раз. Наразі ця петиція виглядає як підготовка громадської думки до зміни керівництва Кабінету Міністрів. Це - політична технологія, про що свідчить, наприклад, той факт, що бажаючі бачити Саакашвілі керівником уряду активізувалися саме сьогодні, хоча петиція з'явилася два дні тому. До того ж, на президентському сайті є ще одна подібна петиція - призначити прем'єром Юлію Тимошенко. Вона датована сьогоднішнім днем. Так от під нею підписалося всього шестеро, а електронна підтримка Саакашвілі перетворюється на флеш-моб "підпишися за Міхо".

Експерти сумніваються, що за ініціативою петиції стоїть сам Саакашвілі. Скоріш за все, це "доброзичливці" Арсенія Петровича таким чином відреагували на відмову "Народного Фронту" йти на вибори. Логіка політтехнології проста: якщо ви на вибори не йдете, прикриваючись необхідністю проведення економічних реформ, то ми все одно доведемо, що прем'єр має піти у відставку. Бо за це підписався народ.

Хто конкретно стоїть за такою політтехнологією? Та хто завгодно, бажаючих сплести лапті Яценюку хоч греблю гати. Але дуже схоже, що ініціаторами стали люди, які створювали під вибори політичні проекти, що мали на війні з "Народним Фронтом" і непопулярним прем'єром отримати мандати у місцевих радах. Після того, як "фронтовики" від участі у виборах відмовилися, у цих політпроектів виникла криза жанру. Валити все на Яценюка... і що вони від цього отримають? Нижче нуля рейтинг прем'єра все одно не опустять. А завдяки петиції, підписаній десятками тисяч людей, можна бити і по Яценюку, і по Саакашвілі, і по Порошенку, і по коаліції. Тому залишається почекати до п'ятниці, коли поновляться ток-шоу "Чорне дзеркало" на "Інтері" й "Шустер live", тепер на "плюсах". Ось тоді й побачимо, хто найгучніше кричатиме про цю петицію. І скільки підписів до вечора п'ятниці вона набере.

Більше новин Одещини читайте на Depo.Одеса.