ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чи вдасться Росії перетворити 10 квітня на 2 травня на Одещині

Поціновувачі ідей "русского міра" не перестають фанатично вірити у "фашистів" в Одесі
Depo.
9 квітня 2016 22:00
ФОТО: depo.ua
Чи вдасться Росії перетворити 10 квітня на 2 травня на Одещині
Чи вдасться Росії перетворити 10 квітня на 2 травня на Одещині

Одесити вкотре готуються до святкування Дня визволення Одеси від нацистських загарбників у 1944 році. В цьому році відзначатимуть 72 річницю. Але останні події в регіоні та за його межами дають привід для занепокоєння відносно того, чи не скористаються проросійські рухи, політики та чиновники цим святом, аби до дати не "прикріпити" заснування чергової псевдореспубліки. Цього разу - "ОНР" або "БНР".

Тож, які є для цього підстави.

По-перше, так звані "антимайданівці" почали регулярно влаштовувати свої шабаші на "сакральному" для них Куликовому полі. Кожен раз – з різними вимогами. По-друге, низка народних депутатів екс-"регіоналів" (і не тільки) з Одещини вперто продовжує просувати ідеї впровадження в області економічної зони "порто-франко", що є фактично відмежуванням від економіки України.

По-третє, "стараннями" суддів та прокуратури досі "буксує" винесення судового рішення по учасникам подій 2 травня 2014 року, і є висока вірогідність того, що їх взагалі виправдають і відпустять на волю. Одеські "правосеки" навіть заявили про те, що на останньому судовому засіданні судді відкрито симпатизували сепаратистам.

Крім того, не слід ігнорувати призначення на посаду головного прокурора області "нової" людини – Миколи Стоянова, проти якого одесити одразу ж вийшли на безстрокову акцію протесту та звинувачують його у корупції і зв'язках з мером Одеси.

Також слід врахувати викриття журналістами російського громадянства одеського міського голови Геннадія Труханова та фактичну відмову СБУ працювати з цією справою. Зокрема, сам Геннадій Леонідович заперечує цей факт і намагається "відхреститися" від нього жартами, як то кажуть, "прикидаючись" шлангом.

Навряд чи просто так була зроблена заява проросійських рухів про проведення на честь "10 квітня" урочистої ходи з відповідною атрибутикою. І останнє, що може дійсно насторожувати, – дивний візит в невизнану республіку Придністров'я, що межує з Одещиною, збирається нанести куратор російських окупантів на сході України генерал Лєнцов. І чомусь саме тоді, коли в Одесі святкуватимуть День визволення міста від окупантів.

Голова поліції Одещини Гіоргі Лорткіпанідзе запевняє, що 10 квітня в Одесі буде святковим та спокійним, а поліцію задля цього переведуть на посилений варіант несення служби. Але не треба бути семи п'ядей у чолі, щоб зрозуміти: навіть залучення майже тисячі поліціянтів для охорони порядку в цей день не гарантує запобігання ймовірним зіткненням проукраїнських активістів з тими, хто підтримує ідеї "русской вєсни" і "Новоросії". 

Звісно ж, дуже хочеться сподіватися, що все минеться, і Одесу не буде трясти через злиття сепаратистів в священному екстазі зі "своїм" минулим, а посіпакам Путіна не вдасться виставити це в якості своєрідного реваншу за, ними ж влаштовані, трагічні і криваві події 2 травня 2014 року. Але, як кажуть, краще перепильнувати, ніж недопильнувати. Тим більше, що прихильники "русского міра", судячи з усього, не збираються вгамовуватися і, спакувавши валізи, їхати на омріяну Росію-матушку. І "давити" цю заразу, як показали останні два роки, найкраще саме в зародку.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса