Через "реставрацію" історичних будівель в Одесі стався скандал

У центрі Одеси тривають так звані протиаварійні роботи, в рамках яких з історичних будівель збивають ліпнину і частини фасадів

На даний час робітники виконують роботи на будинках на вулиці Катерининській, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Думську".

"Той випадок, коли жодна норма не дозволяє, але хтось уперто робить. Суть у тому, що ніколи це не буде відновлено в тому вигляді, який був, оскільки зразки перетворять в мотлох, і на тому все закінчиться ", - упевнений архітектор-реставратор Анатолій Ізотов. Особливо фахівця насторожило висловлювання начальника міського управління охорони культурної спадщини Павла Остапенка - той факт, що слідом за знятою ліпниною почали сипатися інші частини фасадів, він назвав несподіванкою.

"Те, що конструкції балконів, еркерів, системи кріплення декору і так далі, не враховуючи в цілому регіональні особливості конструктивних прийомів, у 95% випадків старих будівель Одеси, в тому числі і пам'ятників, однакові - ніколи не були сюрпризом для тих, хто працює з цими пам'ятниками ... Так що поняття "сюрприз" у даному випадку вже просто лякає ", - підкреслив Ізотов.

Видання зазначило, що роботи по кожному будинку замовляють окремо, що дозволило обійтися без тендера. Гроші отримає компанія "РЕ-ЛАЙФ", яка належить якомусь Сергію Яковлєву з Хмельницького.

Окрім того, за інформацією "Думської", облуправління охорони культурної спадщини погоджувало з мерією Одеси демонтаж аварійних елементів декору лише на чотирьох з 22 пам'яток архітектури, де зараз проходять такі роботи. Ще три - в процесі узгодження. Так, обласні чиновники дозволили збити ліпнину з аварійних будинків, розташованих за адресами вул. Гоголя, 5 і 7, вул. Катерининська, 4 та вул. Грецька, 30.

"Там передбачається демонтаж окремих архітектурних деталей, яким загрожує обвалення. Демонтовані деталі підрядник зобов'язаний зберегти і в процесі реставрації відновити ", - запевнила заступник начальника управління культури, національностей, релігій та охорони культурної спадщини ОДА Олена Воробйова. Вона додала, що по об'єктах, де роботи проходять без дозволу, буде видано припис про припинення робіт і подано заяву до прокуратури по 298 ст. КК України - "знищення, руйнування чи псування пам'яток історії або культури".

У свою чергу представник громадської організації "Збережемо Одесу самі" Юрій Нікітін розповів, що від варварських дій підрядників, найнятих мерією, вже постраждало близько 14 історичних будинків

Нагадаємо, в мерії заявили, що планують провести протиаварійні роботи на історичних будівлях за 22 адресами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса