Центр під багатоповерхівки: Партнер Труханова почав наймасштабнішу забудову в серці Одеси

У історичній частині міста розпочинається чергова масштабна забудова

Центр під багатоповерхівки: Партнер Трух…

Цей тиждень для історичного центру Одеси став знаковим - практично в серці міста, в кварталі між вулицями Карантинною і Канатною, де розташована будівля колишньої чайної фабрики, анонсували грандіозне будівництво, що загрожує обернутися справжнім комунальним пеклом для сотень одеситів, які проживають в навколишніх будинках. Depo.Одеса розбирався, хто стоїть за будівництвом, та як забудова кварталу відіб'ється на одеситах.

Фабрика за копійки

Старі корпуси чайної фабрики, які були в заставі у банку "Надра" і виставлялися на аукціон за 400 тисяч доларів (сміховинні 24 долари за квадратний метр), придбала компанія "Діа-Лекс". Мало кому відома назва приховує одеський "спрут", пов'язаний с високими кабінетами в мерії, адже за цією структурою стоїть будівельний монстр "Будова" бізнесмена і компаньйона міського голови Володимира Галантерника. Зв'язок з його компанією прямий і не прикритий - через засновників Дмитра Дімарского і Анатолія Кирілова.

"Будова" вже давно освоює ласий історичний центр, зокрема зводячи хмарочос за адресою вулиця Лейтенанта Шмідта, 1. Причому там, як і у випадку з чайною фабрикою, представники забудовника вперто не йдуть на діалог з місцевими жителями і навіть не намагаються дослухатися до їхніх протестів. Мешканці будинку по Лейтенанта Шмідта, 1, неодноразово демонстрували ЗМІ тріщини, які розколюють їхній будинок, і направили десятки звернень на адресу депутатів та чиновників з приводу жахливих умов життя: в їхніх квартирах стоїть пил, а затишний двір перетворився у колодязь, в який не може заїхати пожежна машина.

Мешканка вулиці Лейтенанта Шмідта розповідає комісії, до якого стану дійшов будинок, розташований поруч з будівництвом Галантерника

Фото: УСІ

"Люди живуть в нестерпних умовах. Щоранку летить пил до них в квартири, і цілими днями стоїть шум", - зазначив депутат Володимир Варещенко під час розгляду скарги у муніципалітеті.

Справа в тому, що багатоповерхову "махину" будують буквально в декількох метрах від вікон одеситів, геть позбавляючи їх сонячного світла. Під час обговорення комісія вирішила виїхати на місце і розібратися в ситуації, а також порекомендувати мешканцям піти на переговори з компанією з приводу виселення або ремонту будівлі. Але на цьому все і закінчилося. Монстра-будівельника ніхто не збирався зупиняти.

На зустріч з мешканцями кварталу забудовник не з'явився

Фото: УСІ

Одесити в будівельних загонах

Проблема нової забудови, яку починає "Будова", в наступному. На території колишньої чайної фабрики "Діа-Лекс" має намір "посадити" сім житлових будинків - шести, семи і дев'яти поверхів. Семиповерхівки з'являться на перетинах вулиці Карантинної з вулицями Троїцькою і Єврейською, дев'ятиповерхівка - в глибині кварталу. До території мегабудови впритул примикають десятки будівель, побудованих ще в XIX столітті, частина з яких - пам'ятники архітектури різного рівня. Серед них і будинок на Єврейській, 1, славний тим, що в ньому жив знаменитий письменник, ідеолог сіонізму Володимир Жаботинський. Місцеві жителі резонно побоюються, що серйозні будівельні роботи призведуть до повного або часткового руйнування їхніх будинків.

Ось так планують розташувати багатоповерхівки

Фото: Думська

"Наш будинок півстоліття не бачив ремонту, під нами катакомби, ми просто всі підемо під землю, - обурюється одеситка Ніна Леонідівна. - Нещодавно в сусідньому дворі працювали робітники з відбійним молотком, так у сусіда по стіні тріщини пішли. Що й казати про те, коли сюди заїдуть крани, вантажівки, екскаватори". Люди вже зверталися в прокуратуру, писали листи президентам України та Ізраїлю, проте факт залишається фактом: 15 грудня будівельники огородили квартал і почали готувати установку паркану. Найближчим часом почнеться знесення самої будівлі чайної фабрики, а на весну заплановано початок безпосередньо будівельних робіт зі зведення будинків.

Цікаво, що нову мегазабудову з місцевими жителями ніхто не погоджував, та й сам проект виник як чорт з табакерки - громадські слухання, зрозуміло, не проводились. Більше того, навіть не вдалося у відкритому доступі знайти декларацію на початок будівельних робіт або якісь інші документи, що легалізувують проект. Втім, в мерії запевняють, що забудовник має повний пакет паперів.

Поки місцеві жителі тільки очікують кінця світу, його вже на собі відчув самобутній колектив "Театру на Чайної", який був змушений з'їхати з обжитого приміщення фабрики. У підсумку, один з небагатьох успішних приватних театрів притулився в Палаці студентів на Маразліївській, однак це тимчасовий захід, оскільки цей об'єкт зазначений в списку на приватизацію. Також підшукувати собі нове місце була змушена комп'ютерна академія "ШАГ".

Сотні гектарів - своїм

Компанія "Будова" на сьогоднішній день є одним з найбільших забудовників міста. Так, структура Володимира Галантерніка отримала можливість забудови 288 гектарів землі в межах вулиць Інглезі, Проектної, Шкільний аеродром і проспекту Небесної сотні.
Планується, що це буде цілий мікрорайон, будівництво якого передбачає ліквідацію ринку "Успіх" і навіть перенесення тролейбусного депо КП "Одесміськелектротранс".

Маштабна забудова чекає і район "Більшовик". Тут на 27 гектарах зведе будинки на місті заводу компанія "Північний Інвест". Мало того, заради них місто планує будувати нову естакаду - звичайно за бюджетний рахунок. Таких проектів у "Будови" десятки: на місті заводів, лікарень, санаторіїв та в багатьох інших місцях.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme