Був чи ні кип'ятильник на пожежі у "Вікторії": Різні версії причини трагедії

Офіційно причина, з якої сталася пожежа у дитячому таборі в Одесі, досі не названа, проте у Мережу одночасно потрапили зовсім різні версії

Вчора, 17 листопада, до Інтернету потрапили документи з висновками про причини пожежі у дитячому таборі "Вікторія", яка мала місце у ніч з 15 на 16 вересня. Як повідомляє Depo.Одеса, про це на своїй сторінці у Facebook написав радник начальника Одеської облполіції Руслан Форостяк.

"Сьогодні (17 листопада, - Ред.) технічний акт ДСНС по висновкам причини загоряння з якогось дива став публічним. За ним пожежа сталася по причині забутого та увімкненого звичайного дешевого кип'ятильника в одній із кімнат, де мешкав вихователь", - написав він.

Натомість колишній радник начальника облполіції Владислав Сердюк на своїй сторінці у Facebook зазначає, що кип'ятильник, який був знайдений на попелищі, не став причиною пожежі. За його словами, наприкінці жовтня слідство додатково допитало дітей, які на час пожежі перебували в згорілому корпусі і навіть провело з ними та з деякими вихователями, слідчий експеримент.

"Дійсно, у керівника дитячого колективу "Адель" Тетяни Єгорової в кімнаті був "кип'ятильник" і діти періодично брали його для своїх потреб. Так і в день, коли сталася пожежа, до Єгорової прийшли діти і попросили "кип'ятильник", - розповідає Сердюк. Він зазначив, що діти повернули кип'ятильник у той час, коли керівника не було у кімнаті, а Єгорова у цей час перебувала на зборах вихователів. Повернулася жінка вже тоді, коли кімната горіла. "Таким чином, Єгорова не вмикала кип'ятильник і якщо, дійсно, саме він був причиною пожежі, то вмикала його інша особа, а не Єгорова", - наголошує екс-радник.

Він додав, що за словами однієї з виховательок, яка приймала участь в гасінні пожежі на самому початку в кімнаті №4, де мешкала Тетяна Єгорова, горіло щось на ліжку, яке була праворуч від входу в кімнату, біля вікна, а також штори на вікні і стіна навколо вікна. На цьому ліжку лежав реквізит танцювального колективу,зроблений з дуже горючих синтетичних матеріалів.

"Враховуючи те, що є свідки того, що безпосередньо перед пожежею в корпусі блимало світло, а деякі навіть бачили, як зі стелі першого поверху корпусу в районі кімнати, де мешкала Тетяна Єгорова, сипалися іскри, можна вважати версію короткого замикання основною. Якщо ні, тоді кімната Єгорової спалахнула, як кажуть, в результаті діяльності третіх осіб. Ну, то така собі, конспірологічна версія", - написав Сердюк і наостанок додав, що головне не забувати про "Вікторію" і загиблих дітей.

Фото: Владислав Балінський

Нагадаємо, під час пожежі у дитячому таборі "Вікторія" загинули три дівчинки з хореографічного колективу "Адель". Для встановлення причин пожежі збиралися провести слідчий експеримент.

Depo.Одеса писав, як виглядає дитячий табір "Вікторія" майже через два місяці після пожежі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Мітки: #пожежа