ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Саакашвілі призначив зустріч Ківалову у другому турі

"Дружня" зустріч Ківалова та Боровика на території першого повертає виборам втрачену раніше інтригу
Depo.
9 жовтня 2015 17:07
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі призначив зустріч Ківалову у другому турі
Саакашвілі призначив зустріч Ківалову у другому турі

Сьогодні кандидат в мери Одеси від Блоку Петра Порошенка "Солідарність" Саша Боровик завітав до "лігва" свого опонента в передвиборчих перегонах Сергія Ківалова. Боровик виступав перед студентами юракадемії з промовою про те, що "не варто піддаватися спокусам". Можна звичайно ж припустити, що Ківалов випадково завітав до своїх студентів під час їхньої зустрічі з Боровиком. Або, навпаки, вирішив присутністю своєї одіозної персони поруч із кандидатом-реформатором його підставити. Але приязні посмішки і міцні рукостискання говорять про те, що одеські кандидати досягли певного компромісу і будуть "дружити" до жовтневих виборів.  І все вказує на те, що Ківалов остаточно розірвав зв'язки зі своїм колишнім однопартійцем- "регіоналом" та діючим мером міста Геннадієм Трухановим.

Варто зазначити, що перетягуючи головного одеського "підрахуя" на свій бік, Саакашвілі практично заганяє Труханова у глухий кут. Така комбінація майже стовідсотково може вирішити найголовнішу задачу Саакашвілі - протягнути Боровика у другий тур. По-перше, Ківалов і Труханов будуть ділити колишній біло-блакитний електорат. І чим гарячіше буде протистояння між ними, тим більше шансів у Боровика сколотити собі максимальну підтримку на залишках знищеного рейтингу колишніх союзників. По-друге, травневі вибори показали, що Труханов переміг Гурвіца через хронічну втому одеситів від останнього, але, тим не менш, Геннадій Леонідович так само має величезний антирейнг. Тому нове обличчя в демократичному таборі може мобілізувати "антитруханівський" протестний електорат.  До того ж багато прихильників "руського міра" останнім часом звинувачують Труханова у залицянні до патріотів України, і це теж може зіграти з ним злий жарт. Також частину голосів на себе може взяти і екс-"регіонал" Дмитро Волошенков, висунутий Аграрною партією України.

А якщо Боровик вийде в другий тур, то це вже можна вважати перемогою Саакашвілі, який чітко може заявити, що йому вдалося згуртувати демократичний електорат Одеси і ця частина одеситів не набагато мень чисельна, ніж ті, хто голосує за "труханових" та "ківалових". Але крім цього пропагандистського ефекту, у випадку якщо конкурентом Боровика буде Ківалов, то після гучного скандалу із "замком Гаррі Потера" і заведених проти нього кількох кримінальних справ, останньому слід добряче подумати, чи варто йому відмовлятися від депутатської недоторканості. Навіть, якщо він переможе Боровика, то Ківалову можуть наполегливо рекомендувати залишитися в парламенті. Мовляв, там йому буде безпечніше. Таким чином, крісло мера залишиться порожнім і потрібен буде ще один виборчий цикл, де фаворитом вже буде Боровик, як срібний призер.

Якщо ж у другий тур вийде Труханов з Ківаловим, то він, як і його затятий конкурент Гурвіц, може на собі відчути втому одеситів від старих облич. А перемога Ківалова з огляду на вище перераховані можливі  обставини може означати вільне крісло мера Одеси. В обидвох випадках, Саакашвілі залишається у виграші, так що у тактичній "дружбі" з Ківаловим, мабуть, "зради" вже й не так багато. 

Читайте також: Про що Саакашвілі домовився з Ківаловим.

Інші новини з життя Одеси читайте на Depo.Одеса.