Ізмаїл і епідемія: Чи накриє місто другою хвилею

Влада запевняє про взяття під контроль ситуації з отруєнням людей в Ізмаїлі

Ізмаїл і епідемія: Чи накриє місто друго…

Незважаючи на те, що влада запевняла про взяття під контроль ситуації з отруєнням людей в Ізмаїлі, на сьогоднішній день кількість постраждалих, які звернулися до лікарні з отруєнням перевищила 600 людей, більше половини з яких - діти.

За останніми даними, до Ізмаїльської районної лікарні з попереднім діагнозом "гострий гастроентероколіт" звернулося 617 осіб, з яких 358 дітей.

Губернатор Одещини Міхеіл Саакашвілі  та мер Ізмаїла Андрій Абрамченко ще 19 червня запевняли, що епідемія пішла на спад і ситуація стабілізувалася. Але як показує час, то хворих людей стає дедалі більше.

За версією мера, спалах кишкового отруєння міг бути пов'язаний з тим, що 14 червня за одну годину випало 300 мм опадів, а незабаром температура повітря піднялася до +35 С. За версією губернатора, причиною могла бути відсутність каналізації у приватному секторі - після дощу відходи могли потрапити у воду. А от голова Державної санепідемслужби України Святослав Протас заявив, що причиною масового спалаху інфекції стало попадання в водопровідну воду ротовірусної інфекції. Згодом під час проведених аналізів було виявлено збудників ротовірусної інфекції, норовірусної інфекції і кишкова паличка. 

Лише за два дні по початку спалаху, 20 червня, влада міста попередила людей, що не треба пити воду з кранів. Для запобігання другої хвилі захворюваності в мережах водопостачання буде короткочасно збільшено хлорування води. Втім, це не дуже допомогло: захворюваних з кожним днем ставало і стає дедалі більше. На наступний день, 21 червня, влада Ізмаїла ухвалила рішення розвозити людям чисту воду.

Наразі фахівці вирішили взяти проби з усіх свердловин, водозаборів, водоймищ і калюж, що збереглися після зливи. Також окрему увагу буде приділено викидам на територію міста з заводу "Еталон". Також у зв'язку з масовим отуєнням людей влада Ізмаїла на тиждень закрила всі дитсадки, ринки та заклади громадського харчування.

Далі - більше: окрім самого Ізмаїла, з такими самими симптомами до лікарень почали звертатись люди з прилеглих міст та сіл. Тобто інфекція почала поширюватись далі, за межі міста.

За словами позаштатного епідеміолога МОЗ Ірини Колесникової, те, що сталося в Ізмаїлі, може трапитися в будь-якому іншому місті України, оскільки каналізаційна система в країні далеко не досконала.

Більше того, після перших аналізів епідеміологи прийшли до висновку, що Ізмаїлу може загрожувати новий спалах інфекційних захворювань. Остання заява від керівника Держсанепідемслужби України Святослава Протаса шокувала ізмаїльчан: "Через довгий інкубаційний період, який становить три тижні, можна ще очікувати підвищення захворюваності на вірусний гепатит А. Тому ми не складаємо руки і говоримо про локалізацію, але про ліквідацію говорити рано".

Останні події свідчать про те, що епідемія в Ізмаїлі закінчиться не скоро. Збудник інфекції виявили у деяких артезіанських свердловинах, а з кранів потекла темна вода. Щоправда, влада каже, що вода з мережі міського водогону придатна до вживання, але лише після її кип'ятіння при дотриманні санітарно-гігієнічних норм.

Після цих всіх подій влада області і мери інших міст начебто взялися за ремонт своїх каналізаційних та водопостачальних систем, адже ніхто не хоче другого Ізмаїлу. Але саме виникнення цієї надзвичайної ситуації змушує сильно замислитися, причому за голову мають взятися далеко за межами Одеської області - власне, по всій Україні. Тому що гроші на ремонт інфраструктури можна дерибанити, тобто "не знаходити" довго. Але ніхто не застрахований від того, що колись ці незроблені ремонти вибухнуть десятками і сотнями інфікованих на лікарняних ліжках.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme