Битва за Французький бульвар: Чи "продавить" Одеська міськрада дерибан схилів та забудову Заводу шампанських вин

Майбутня сесія Одеської міської ради, що відбудеться найближчої середи, 20 березня обіцяє стати найбільш скандальною та гарячою за останній час

Причиною майбутньої і, можна прогнозувати, гучної сесії є висока кількість одіозних земельних питань, які, за умови позитивного голосування, дадуть зелене світло подальшій забудові району Французського бульвару. Громадські діячі обіцяють боротися до останнього та скликають одеситів на Думську площу. Тим часом Depo.Одеса розбиралося, як цього разу мерія може "роздерибанити" місто на шматки.

По-перше, депутатам хотіли запропонувати остаточно "благословити" забудову території санаторію "Молдова", що розташований на перехресті вулиць Посмітного на Генуєзської. Так, наприкінці минулого тижня земельна комісія міської ради погодила проект рішення сесії про передачу в оренду 4,7 га території санаторію ТОВ "Макстгруп", що раніше викупила майновий комплекс. 19 вересня 2018 року ця структура отримала від депутатів "добро" на розробку земельної документації.  Але в останній день перед сесією сталися суттєві зміни.

 

Скрін з документів, які виносяться на сесію

Скрін з сайту YouControl

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Земельні підсумки року в Одесі: Санаторії - під забудову, нові "гетто" та узбережжя без правил

 

"МОЛДОВА", НА ВИХІД!

Згідно з ескізним проектом, що був оприлюднений минулого року, забудовник планує звести на території санаторію чотири висотних будинка та зберегти один корпус "Молдови", що виходить на Генуэзську. Це ще більше погіршить і без того надзвичайно складну транспортну та інфраструктурну ситуацію в Аркадії – вже зараз на Генуєзській та Посмітного постійні затори, а після введення в експлуатацію десятка хмарочосів, що зараз тут будуються, настане остаточний колапс. 

Але буквально за день до сесії, 19 березня, через резонанс, який піднявся у місті, це питання раптом зняли з порядку денного сесії. Так що "Молдова" поки що завдяки небайдужим одеситам вистояла.

 

Ескізний проект щодо забудови території "Молдови" / Фото: Думська

 

Проте це не останні новини з цього району: чергова забудова очікується неподалік, на території Міжрейсової бази моряків. Комунальному підприємству "Міське капітальне будівництво" планують передати у постійне користування 15 "соток" землі на вулиці Академічній, 30 (фактична адреса бази), для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення. Зазначимо, що раніше Комунальному підприємству "Міське капітальне будівництво" вже передали під забудову по цій же адресі 3,8979 га, а також ще окремими рішеннями більше одного гектара – частину забрали у приватників через суди, а від одного "відмовився" інвестор. Складається враження, що роздрібнену територію збирають до купи, щоб капітально забудувати. 

 

Скрін з документів, які виносяться на сесію

 

"РАЙДУЖНИЙ" НА ФРАНЦУЗЬКОМУ

Якщо для Аркадії масова забудова в останні роки стала явищем звичайним, то Французький бульвар, на якому теж багато новобудів, все ще якось тримає позиції. Чи, краще сказати, тримав, адже на сесії 20 березня депутати планують прийняти низку рішень, які значно погіршать стан цієї прекрасної одеської вулиці. Так, компанія "Одесжитлоінвест" найближчим часом зможе почати процедуру відведення земельної ділянки на Французькому бульварі, 3. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні земельної комісії Одеської міської ради. Зараз тут розташовано кілька одноповерхових будівель, а "Одесжитлоінвест" отримає 30,20 "соток" землі в оренду на п'ять років під будівництво багатоквартирного житлово-готельного комплексу з вбудованими приміщеннями громадсько-комерційного призначення та підземним паркінгом.

Скрін з документів, які виносяться на сесію

 

Ще масштабніше будівництво очікується на Французському бульварі, 36, де розташований Одеський завод шампанських вин. Земельна комісія погодила передачу в оренду на 15 років 42 "соток" землі для ТОВ "Вермей", яке займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Кінцевим бенефеціарним власником компанії є Сергій Чайчук – він та ця структура є забудовниками житлового масиву "Райдужний". "Вермей" за менш ніж півроку оформило земельну документацію на частину території заводу для обслуговування адміністративно-складських приміщень, споруд та інженерної інфраструктури. Але, ймовірно, буде розроблений детальний план території і призначення зміниться. Йдеться про ділянку, що прилягає до Одеського господарського суду.

 

Скрін з документів, які виносяться на сесію

 

СХИЛИ У ПРИВАТНІ РУКИ

Нарешті найбільш одіозне погодження земельна комісія зробила, "благословивши" відведення кількох ділянок загальною площею близько гектара в районі схилів і Траси здоров'я, під Французьким бульваром. Йдеться про 68 "соток" схилів, які передають ТОВ "Варда плюс". Фірма після рішення сесії може отримати ці споруди у власність. Вона вже дала в іпотеку 2 мільйони гривень громадській організації "Одеська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства "Динамо України", а потім забрала її за борги. Серед об'єктів власності вказані тільки дві кам'яні будови, туалет, навіси і альтанка. Цільове призначення, за офіційними даними – експлуатація та обслуговування нежитлових будівель яхт-клубу з рятувальною станцією. Але потім в процесі, ймовірно, може бути зроблена "реконструкція" зі зміною цільового призначення.

 

Скрін з документів, які виносяться на сесію

 

Всі ці, м’яко кажучи, сумнівні рішення можуть бути прийняті вже найближчої середи. Громадські активісти б’ють на сполох, кличуть небайдужих одеситів пікетувати сесію та уважно стежити за діями депутатів. "Ми отримуємо абсолютне знищення Французького бульвару за образом і подобою нинішньої "Аркадії" та Гагарінського плато. Він задихається від транспорту і стане остаточно. Для його розширення і "порятунку нещасних жителів" нам знову запропонують додати дві смуги за рахунок вирівнювання рівня трамвайних рейок. Це означає вирубку всіх дерев, але не вирішення питання, тому що тільки виділена трамвайна лінія здатна забезпечити нормальний рух електротранспорту, все решта все одно в наших умовах не рухається", – написав на свої сторінці у Facebook активіст та краєзнавець Олександр Бабич.

Фото на головній: Одеська міськарада

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса