Під росконсульством в Одесі затримали кількох пікетників на підтримку полонених моряків (ФОТО)

Одеська поліція застосувала силу до учасників акції на підтримку полонених українських моряків

Сьогодні вранці, 15 січня, одесити проводили акцію на підтримку полонених моряків біля генконсульства Російської Федерації на Гагарінському плато, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Думську".

Учасники акції збиралися забруднити паркан і ворота диппредставництва червоною фарбою, що символізує кров, але правоохоронці не дали їм це зробити. У результаті фарба розлилася на асфальт та учасників акції.

Поліцейські затримали двох учасників акції, у числі відомого екс-самооборонця Тодора Пановського. Він встиг кинути першу банку через нацгвардійців, заляпавши деяких з них, після цього його скрутили і не дали кинути другу банку. Активісти, що залишилися біля консульства, запалили фаєри. При собі учасники акції ще мали три лотка з яйцями (по десять штук), але їх так і не кидали.

Один з організаторів акції Віталій Кожухар заявив, що здивований реакцією поліцейських: "Дійство планувалося суто мирне, фарба ця легко змивається. Який сенс було застосовувати силу, незрозуміло", - говорить він.

Загалом в акції взяли участь до 30 активістів різних патріотичних організацій і кілька десятків поліцейських.

У відділі комунікацій поліції області зазначили, що під час заходу один з учасників акції намагався залити фарбою розміщену на воротах табличку з назвою дипломатичної установи. "На вимогу правоохоронців не порушувати публічний порядок чоловік не відреагував та продовжив протиправні дії. У цей час інший учасник події почав відтягувати поліцейських, перешкоджаючи їм виконувати свої повноваження", - йдеться у повідомленні правоохоронців. На даний час затримані дають пояснення у поліції. Також вирішується питання про притягнення їх до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство та злісну непокору поліції.

Нагадаємо, одесити запланували провести акцію на підтримку полонених моряків у Генконсульства РФ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса