ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Заможні, але безхатні: Хто рветься в мери Одеси

Depo.Одеса вирішили підбити підсумки статків деяких відомих (і невідомих) претендентів на мерське крісло Одеси
Depo.
6 жовтня 2015 10:00
ФОТО: depo.ua
Заможні, але безхатні: Хто рветься в мери Одеси
Заможні, але безхатні: Хто рветься в мери Одеси

В Одесі міська територіальна виборча комісія зареєструвала 42 кандидати на посаду Одеського міського голови, оприлюднивши інформацію про доходи лише деяких кандидатів. Але в число і цих кількох осіб увійшли, так би мовити, найцікавіші персонажі одеської політичної арени.

Бездомні, але заможні кандидати в мери Одеси - фото 1

Більше за всіх заробив у 2014 році фактично бездомний кандидат в мери Олександр Боровик. Згідно з даними декларації,  він отримав з джерел, які знаходяться у Великій Британії, 130 тисяч фунтів, а з джерел у США - 40 тисяч американських доларів, що в сумі еквівалентно 3,82 мільйона гривень. Іншої інформації про майно і сім'ю кандидат не надав.

Бездомні, але заможні кандидати в мери Одеси - фото 2

Сергій Ківалов відзначився серед інших кандидатів найбільшою кількістю нерухомого майна. В його декларації зазначені три земельні ділянки по 11, 10 і 7 тисяч квадратних метрів, а також два будинки (518 і 672 квадратних метри) і квартира площею 113 "квадратів". Їздить нардеп на "простому" автомобілі Mersedes-Benz S500 2010 року з двигуном об'ємом 5,5 літрів.

Ківалов заробив за рік 166,1 тисячі гривень, а також отримав за свою викладацьку діяльність 92 тисячі гривень. Офіційно загальна сума сукупного доходу кандидата склала майже 417 тисяч гривень. В той же час, членам сім'ї Ківалова вдалося заробити значно більше - 4,313 мільйона.

Бездомні, але заможні кандидати в мери Одеси - фото 3

Діючий міський голова Геннадій Труханов також намагається особливо не виділятися. Сім'я Труханова має у своїй власності два будинки, площа яких сягає 179 та 119 квадратних метрів, а також немаленьку майже 132-метрову квартиру. Також члени сім'ї кандидата мають права на користування двома земельними ділянками (681 квадратний метр та майже 2,7 гектари). Сам Геннадій Труханов їздить на автівці Audi Q7. Цікаво, що мер зазначив членами сім'ї лише свою мати та 15-річну доньку, які разом дивним чином змогли заробити більше, ніж сам декларант - майже 340 тисяч гривень. Крім цього, сім'я мера має цінні папери вартістю в 1, 626 мільйона.

На банківському рахунку Труханова лежить 200,8 тис. гривень.

Бездомні, але заможні кандидати в мери Одеси - фото 4

Екс-мер Одеси Едуард Гурвіц отримав в минулому році 784 тисячі гривень. Більшу частину цієї суми, а саме 593,7 тисячі гривень склали кошти, виручені від продажу нерухомого майна. У вигляді зарплати Гурвіц отримав 155 тисяч гривень, а ще 35,2 тисячі гривень склади доходи від дивідендів або відсотків. На банківському рахунку екс-мер тримав 698 тисяч гривень. В графах про володіння нерухомим майном він зазначив земельну ділянку площею 8 соток, 140-метрове напівпідвальне підсобне приміщення та будинок площею в 120 квадратних метрів.

Бездомні, але заможні кандидати в мери Одеси - фото 5

Колишня соратниця Сергія Тігіпка Світлана Фабрикант та члени її сім'ї теж не бідують. Загальна сума сукупного доходу в розмірі 149 тисяч гривень у декларанта склалася виключно з депутатських зарплат. На банківському рахунку кандидат в мери Одеси тримає 273 тисячі гривень. Члени її сім'ї змогли заробити 316 тисяч гривень, а на їх рахунках - чимала сума в 4,48 мільйони. Не дивно, що вони, на відміну, від самої Світлани, можуть дозволити собі їздити на двох автівках: Lexus ES-350 (2008 р. в. ) та Peugeot 107 (2012 р.в.). З нерухомого майна є простора квартира площею 184,9 квадратних метрів, дві скромні земельні ділянки - в 4,8 і 6 "соток", а також "дача" загальною площею 327,6 квадратних метрів.

Бездомні, але заможні кандидати в мери Одеси - фото 6

Ще один кандидат Павло Кириленко, разом з сім'єю в 2014 році жив тільки на зарплату. На посаді начальника відділу аналітики та дослідження ринків на одному з приватних підприємств Одеси Кириленко зміг заробити 166 тисяч 527 гривень. Членам сім'ї (жінка і син) належить будинок площею 44 квадратних метри, а самому кандидату в мери Одеси від партії "Свобода" в цьому будинку належить лише 7,1 "квадрата", а також 2,6 "сотки" земельної ділянки. Інших відомостей про майно кандидат не надав.

Бездомні, але заможні кандидати в мери Одеси - фото 7

Також за крісло мера Одеси цього разу вирішив поборотися колишній заступник голови Одеської обласної державної адміністрації, екс-нардеп та син колишнього голови СБУ в Одеській області Дмитро Волошенков. В своїй декларації він зазначив, що на кінець 2014 року обіймав посаду голови благодійного фонду ім. І. Куриса та заробив 68 тисяч 657 гривень. У володінні Волошенкова знаходиться земельна ділянка площею 6,2 "сотки". Є і інше нерухоме майно: площею в 31,4 квадратних метри, на яке колишній народний депутат витратив 6800 гривень. З засобів пересування є власний трицикл та водний скутер, а на додачу ще й причеп, ціни на які кандидат вказав тризначними цифрами в гривнях. Відомостей про інших членів сім'ї кандидат не вносив.

У списку кандидатів увагу також привернув і можливий "технарь" від одного з перелічених вище гігантів місцевого політичного Олімпу. Це директор та власник приватного товариства зі статутним фондом в розмірі 500 гривень - Станіслав Бараненко. Підприємець при річному сукупному доході у 4372 гривні зміг "переграти" більш забезпечених кандидатів і вніс інформацію про володіння іномаркою Toyota Corolla (2007 р.в.).

Нагадаємо, що грошова застава для кандидатів на посаду міського голови становить 34 тис. 615 грн.