ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Активісти підштовхують Сакварелідзе з розслідуванням крадіжки буксира з Одеського порту

За обопільним бажанням сторін і рішенням суду державний порт повинен отримати суму в 6 разів нижче ринкової
Depo.
8 жовтня 2015 12:35
ФОТО: depo.ua
Активісти підштовхують Сакварелідзе з розслідуванням крадіжки буксира  з Одеського порту
Активісти підштовхують Сакварелідзе з розслідуванням крадіжки буксира з Одеського порту

Активісти організації "Крадіям по рукам" передали новоспеченому прокурору Одещини нові докази у справі крадіжки буксира в Одеського порту і державного платежу у Іллічівського порту, загальною сумою понад 58, 5 млн. гривень, пише Depo.Одеса.

Стало відомо, що господарський суд Миколаєва зобов'язав своїм рішенням ТОВ "Український правовий альянс", учасника схеми, повернути 21 млн. гривень держпідприємству "Одеський торговий морський порт" за буксир "Гермес", який знаходиться під контролем приватної компанії з 2008 року. При тому, що реальна вартість цього буксира зараз оцінюється близько 6 млн.дол - більше 130 млн.гривень.

Таким чином, за обопільним бажанням сторін і рішенням суду державний порт повинен отримати суму в 6 разів нижче ринкової. Притому, що в 2014 році ДП "Одеський морський торговельний порт" купив аналогічний буксир у компанії з Нідерландів за 10 млн. євро. Тепер організатори схеми можуть продати буксир "ГЕРМЕС" за ринковою вартістю, а порту повернути "копійки" в 21 млн.гривень, і 5 млн. дол. покласти собі в кишеню.

"Але й цих грошей Одеський порт може не отримати, якщо прокуратура не заарештує вкрадений буксир до виявлення всіх обставин і не доведе відкриту кримінальну справу до суду. Адже аналогічне рішення господарський суд приймав ще в 2013 році, але порт досі залишається без грошей і буксира", -  коментує голова ГО "Злодіям по руках" Вікторія Кулаковська.

Активісти сподіваються, що новий прокурор Одещини Давид Сакварелідзе візьме під контроль розслідування кримінальної справи за фактом крадіжки державних грошей і майна, яке триває більше 7 років і поверне Одеському порту буксир "Гермес".

Активісти передали Сакварелідзе нові докази у справі крадіжки буксира - фото 1

Більше новин Одещини читайте на Depo.Одеса.