Ахметов за $250 мільйонів купив у росіян "Одесаобленерго" та "Київобленерго"

Група ДТЕК купила 68% акцій "Одесаобленерго" та 94% акцій "Київобленерго"

Як повідомляє Depo.Одеса, про купівлю великих пакетів акцій двох енергетичних компаній концерном ДТЕК, який належить олігарху Ринату Ахметову, на своїй сторінці у Facebook написав експерт з питань енергетики, колишній член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Андрій Герус.

"На початку січня ДТЕК оголосив, що купує у російської групи VS Energy два обленерго: "Київобленерго" та "Одесаобленерго". За моєю інформацією, ціна покупки складає 250 млн дол: 180 млн дол за 94% акцій "Київобленерго" та 70 млн дол за 68% "Одесаобленерго", - йдеться у його дописі.

Як зазначив Андрій Герус, обидві компанії були оцінені дорого. "Тобто їхні акціонери, російські бізнесмени Воєводін (авторитетний лідер лужниковської групи), Гіннер (президент ФК ЦСКА) та Бабаков (депутат Держ. Думи РФ, що голосував за анексію АР Крим) отримають 250 млн дол", - повідомив він та додав, що майже шість років тому акції "Київобленерго" обійшлися власникам у $90 мільйонів, тобто вдвічі дешевше, ніж за них зараз заплатив Ахметов. "70 млн дол за 68% "Одесаобленерего" це також багато, враховуючи, що у березні Фонд держмайна виставляв дежавний пакет 25% акцій цього обленерго на продаж по ціні 5 млн дол (тобто 68% = 15 млн дол)", - зауважив експерт.

Окрім того, Андрій Герус розповів, що за його інформацією, ДТЕК готується поглинути ще п'ять обленерго, що залишаються у власності росіян, а саме "Херсонобленерго", "Кіровоградобленерго", "Житомиробленерго", "Чернівціобленерго", "Рівнеобленерго".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса