Кохання, Новий рік та кіно: Як провести вихідні в Одесі (АФІША)

Прийдешні вихідні можна вважати святковими, адже в Одесі відбудеться чимало заходів, які пов'язані із Днем всіх закоханих, а у зоопарку зустрінуть Новий рік за китайським календарем

Кохання, Новий рік та кіно: Як провести…

Протягом суботи та неділі, 16-17 лютого, на одеситів та гостей міста чекає чимало цікавих подій. Depo.Одеса зібрав невеличку добірку заходів, які можна буде відвідати цими днями.

16 лютого, субота

Святковий концерт до Дня Святого Валентина

На концерті камерного оркестру "BLACK SEA ORCHESTRA" артисти створять неповторну романтичну атмосферу, стверджують організатори. Музичний вечір наповнюватимуть легендарні мелодії з відомих інструментальних композицій, пісень з кінофільмів, мюзиклів.

Де: Одеський муніципальний театр духової музики ім. А.Я. Саліка, вул. Приморська, 59.

Коли: 15:00.

Вартість: безкоштовно.

Музика кохання

Ще один святковий концерт, присвячений Дню закоханих, відбудеться цими вихідними. Цього разу на глядачів чекають твори класиків Дж. Россіні, Ж. Бізе, І. Штрауса, А. Хачатуряна, С. Прокофьєва та багатьох інших великих композиторів.

Де: Одеський театр опери та балету, пров. Петра Чайковського, 1.

Коли: 18:30.

Вартість: 50-300 грн.

Китайський Новий рік з тваринами

В Одеському зоопарку зустрічатимуть Новий рік за східним календарем. Уже не перший рік у цьому святі активну участь беруть представники Генерального консульства Китайської Народної Республіки в Одесі. На святі також очікується присутність представників дипломатичних місій, акредитованих в Одесі. На дітей та батьків, які завітають на захід, чекають виступи вокалістів з піснями китайською, невеличка вистава Одеської обласної асоціації ушу, вікторини, дегустація китайських страв, майстер-класи, лотерея і, звичайно, показове годування символу року – свині. Головний приз від Генерального консульства Китайської Народної Республіки за участь у вікторині та лотереї – смартфон.

Де: Одеський зоопарк, вул. Новощепний ряд, 25.

Коли: 12:00.

Вартість: дорослий квиток – 60 грн, дитячий – 40 грн.

Лекція-концерт "Зимова фантазія"

Новорічні та різдвяні свята минули, проте навіть зараз, у лютому за них можна поговорити. Під час лекції розкажуть про те, хто першим вніс свято Різдва у календар, чому у французів вважалося моветоном дарувати дамі духи і якими були перші Санти. Також слухачі дізнаються про особливості старовинних одеських балів, про дитячі бали-маскаради і заповзятливого перукаря графині Розумовської, а також про пригоди балету "Лускунчик" у США та про багато іншого.

Де: Будинок-музей М. Рериха, вул. Велика Арнаутська, 47.

Коли: 14:00.

Вартість: безкоштовно.

17 лютого, неділя

Віра Холодна. Без купюр

У Будинку Блещунова є незвичайний експонат: екземпляр кіно-газети, присвячений Вірі Холодній. Поки це єдиний збережений екземпляр, відомий в музейному співтоваристві. Він вийшов у 1918 році, а за рік зірки німого кіно не стало. До роковин смерті актриси відвідувачам музею вперше покажуть цей експонат. За тривалий час він не втратив жодної сторінки. Примірник кіногазети відсканували на спеціальному сканері і тепер демонструватимуть за допомогою проектора на великому екрані. Також під час заходу відвідувачі музею дізнаються про неоднозначне ставлення до Віри Холодної сучасників, неопубліковані раніше дослідження критиків, цікаві факти про зйомки фільмів за її участі. Після лекції, яку проведе науковий співробітник музею Ольга Новицька, буде обговорення, а також демонстрація одного із фільмів, у якому знімалася Холодна.

Де: Одеський муніципальний музей особистих колекцій ім. О. В. Блещунова, вул. Польська, 19.

Коли: 13:00.

Вартість: 50 грн.

Музично літературний концерт

У Міжнародний день спонтанного прояву доброти відбудеться музично-літературний концерт "Благословляю все, що було...", присвячений поезії класика літератури XX століття Олександра Блока. У програмі з циклу "Срібного століття силует" прозвучать вірші та уривки зі щоденників поета, музичні твори Й.С. Баха, Б. Марчелло, Дж. Б. Перголезі, Ф. Шопена, Е. Елгара, С.В. Рахманінова, романси Г. В. Свиридова. У концерті візьмуть участь лауреати міжнародних конкурсів Руслан Еннан (бас/художнє слово), Ігор Параду (фортепіано), Анна Стремінская (вступне слово).

Де: Одеський літературний музей, вул. Ланжеронівська, 2.

Коли: 16:00.

Вартість: безкоштовно.

Аудіоспектакль "Мої найкращі весняні канікули"

Прем'єра аудіовистави "Мої найкращі весняні канікули" за п'єсою Ірини Фінгерової відбудеться в Urban Music Hall. "А знаєте, очі у Вані різні: одне око- зелене, інше – ні! Мати каже, що то на щастя. Ваня намагається бути щасливим, але Сашко вважає його ябедою, а Катерина Пилипівна сварить за кожне виправлення. До того ж, взимку життя у дитячому будинку стає майже нестерпним. Вовняні шкарпетки постійно рвуться, а у бібліотеці досі не увімкнули опалення! Незабаром Ваня святкуватиме день народження своєї мами! Він зробив для неї серце! З пап'є-маше. Ото вона зрадіє! А ще до них прийде справжнісінький велетень! На величезних ходулях. Він допоможе хлопчику дістатися до зірок. Давайте закриємо очі (особливо на те, що велетнів не існує) і дозволимо диву статися", – йдеться в анонсі. Режисер аудіовистави Руслана Руда.

Актори: Руслана Руда, Михайло Тростянецький, Сергій Попов. Музика: Анастасія Кузьміна, Марія Коваленко.

Де: Urban Music Hall, вул. Рішельєвська, 33.

Коли: 19:00.

Вартість: 200 грн.

Вистава "З днем народження, синок"

Жанр вистави, прем'єра якої відбудеться у "Театрі на Чайній", в анонсі назвали драматичним бурлеском. Будь-яких подробиць стосовно сюжету та авторів сценарію немає, так що вся постанова буде справжнім сюрпризом.

Де: Театр на Чайній, вул. Маразлієвська, 34-а.

Коли: 19:00.

Вартість: 40-100 грн.

Кіно у музеї

У рамках освітньої програми до виставки "Ексгумація. Соцреалізм з колекції ОХМ" відбудеться кінопоказ відреставрованої версії стрічки, безпосередньо пов'язаної з одеською літературною школою. Фільм "Якось улітку" у 1936-му зняли режисери Ханан Шмаїн та Іґорь Ільїнський. Вони – вихідці із двох найбільш авангардних театрів Радянського Союзу: Ханан Шмаїн – один із режисерів театру Леся Курбаса "Березіль", Іґорь Ільїнський – зірка Театру Мейєрхольда). Сценарій до фільму написали Ільф і Петров. "Злободенні теми 1930-х років – підкорення Півночі та автопробіги – у фільмі стають тлом для неквапливого комедійного роуд-муві з елементами абсурду та гротескною акторською грою", – йдеться в анонсі заходу.

Де: Одеський художній музей, вул. Софієвська, 5-а.

Коли: 14:00.

Вартість: 70 грн, потрібна попередня реєстрація.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme