ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гвінейська влада відпустила український екіпаж затриманного контейноровозу додому

Аеропорт "Одеса" зустріне українських моряків з, затриманного в червні в Гвінеї, контейноровоза
Depo.
16 вересня 2015 18:19
ФОТО: depo.ua
Гвінейська влада відпустила український екіпаж затриманного контейноровозу додому
Гвінейська влада відпустила український екіпаж затриманного контейноровозу додому

В п'ятницю, 18 вересня, в аеропорт "Одеса" прилетять 10 наших співвітчизників, членів екіпажу затриманого в червні цього року контейнеровоза "AS Сastor" в Конакрі (Гвінея), пише Depo.Одеса з посиланням на "048.ua". 

Екіпаж був укладений на самому теплоході. Кілька разів проходило засідання місцевої Феміди, але визначитися і пред'явити звинувачення суд так і не зміг.

При навантаженні в Іспанії 2 контейнера (злощасний - один з них) був розташований так, що фізично не давав морякам доступ до вмісту. Екіпаж судна, серед яких 10 наших співвітчизників, виявився фактично в заручниках. За допомогою сім'ї екіпажу звернулися в одеську організацію "Фонд допомоги морякам "Ассоль".

Фахівці відзначають, що такі ситуації, на жаль, нерідко трапляються в країнах Західної Африки і Південної Америки. Влада навіть іноді може "сфабрикувати" звинувачення, фактично шантажуючи судновласника долею екіпажу і простоєм судна.

За сприяння "Ассоль" до справи активно підключилися дипломатичні служби України. Їх робота проходила в тісному контакті з дипломатами Німеччини та Філіппін. Широкий резонанс історія отримала, після організованої "Ассоль" великої інформаційної кампанії. Родичам моряків виявлялася консультаційна допомога.

І ось - чергова перемога. Гвінейська влада були змушені спочатку перевести українського капітана з в'язниці в готель, а потім і повернути його на борт теплохода. Через деякий час відпустили і судно.

Інші новини з життя Одеси читайте на Depo.Одеса.