ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сім ділянок шельфу Чорного моря передають офшорам без аукціону

Чергова "передача" державних активів торкнеться Чорного моря Одещини
Depo.
12 серпня 2015 12:33
ФОТО: depo.ua
Сім ділянок шельфу Чорного моря передають офшорам без аукціону
Сім ділянок шельфу Чорного моря передають офшорам без аукціону

Офшорним компаніям планується передати 7 ділянок шельфу Чорного моря на Одещині для добування нафти, пише Depo.Одеса.

Зазначена місцевість передається у користивання без аукціону, про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook заявив адвокат та активіст політичної партії "Сила людей" Олексій Гончарук. 

Юрист зазначає, що у квітні 2015 року НАК "Надра України " і опосередковано дві кіпрські офшорні компанії (Гровісла Лімітед і Остексперт Лімітед) заснували 2 компанії : ТОВ " Черноморгеоресурс " (ЄДРПОУ 39729978 ), ТОВ " Черноморзахідінвест " (ЄДРПОУ 39729852 ).У цих компаній один директор - Бойко Тарас Миколайович, спільний офіс та дата заснування. Також компанії мають основні види діяльності.

У наступні місяці на ці компанії була оформлена вся необхідна погоджувальна документація для отримання спецдозволів на користування 7 ділянками стратегічних покладів нафти і газу на шельфі Чорного моря біля берегів Одеської області, а саме:

- Майданчик Коралове-Катран;

- Майданчик Зміїна-Янтарна,

- Майданчик сундучной-Шатских,

- Майданчик Сулинська - Жебріянська,

- Майданчик Придністровсько-Зізднівская;

- Майданчик Дністровська Каракатиця,

- Майданчик Приозерна-Алібейська.

Відкритим лишається питання, з якої причини надра були розбиті на 7 ділянок, хоча на них претендують тільки 2 компанії? Відповідь достатньо прозора - щоб за обсягом запасів поклади не підпадали під ознаки стратегічно важливих, бо це стане причиною введення окремої процедури.

Крім того, було зроблено все, щоб уникнути конкурентності при продажі цього стратегічного активу для України: в компанію на 25% зайшла державна НАК "Надра України ", щоб можна було скористатися пп.13 п.8 Постанови КМУ №615, яка передбачає продаж ділянок без аукціону.Наразі папери на ці ділянки знаходяться на розгляді в Держгеонадрах, де обов'язки керівника виконує пан Бояркин - людина, призначена безпосередньо Прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

Гончарук закликає Генерального прокурора України, міністра внутрішніх справ України та Голови Національного антикорупційного бюро вивчити викладені обставини на предмет наявності в діях посадових осіб (насамперед НАК "Надра України") ознак замаху на вчинення корупційного злочину.

Більше цікавих та актуальних новин з життя Одеси можна прочитати на Depo.Одеса.