У Чернівцях сталася природна аномалія: Вдруге за рік зацвіли дерева

На деяких вулицях міста мешканці обласного центру можуть вдруге за рік помилуватися квітучими акаціями та магноліями

У Чернівцях сталася природна аномалія: В…

Науковці пов'язують це аномальне явище з різкими перепадами температурного режиму, коли денна спека різко змінюється нічним похолоданням. Про це передає Depo.Одеса з посиланням на "Молодий Буковинець".

Друге цвітіння дерев може також спровокувати тривалий період засухи,‭ ‬після якого випадають сильні дощі.‭ Але цього разу зацвітають не всі пуп'янки,‭ ‬а лише найактивніші.‭ До того ж насіння з них дозріває вкрай рідко.‭

– Останніми роками протягом літнього сезону спостерігається повторне пізнє‎ ‏цвітіння‭ ‬деяких дерев. Це стосується передусім тих, які зацвітають першими ранньою весною, коли ще є приморозки. На початку червня в них вже формуються пуп'янки на наступний сезон. Різке зниження температури після спекотної погоди до 11-12 градусів провокує ці дерева на повторне цвітіння, бо їм здається, що вже настала весна,‭ –‬ пояснила‭ ‬провідний фахівець Ботанічного саду ЧНУ Марія Виклюк.‭ –‬ Вдруге можуть цвісти магнолії,‭ ‬яблуні,‭ ‬груші,‭ ‬вишні. У мами ‭ на Тернопільщині зацвіла біла акація. ‬А рожева акація взагалі може квітнути кілька разів до пізньої осені.‭ ‬Це для неї цілком нормально. Останнім часом почали хворіти каштани. Через каліфорнійську міль ‭ ‬у них рано сохне та опадає листя.‭ ‬Тому нерідко ці дерева теж цвітуть двічі.‭

– Протягом весняно-літнього сезону деякі дерева цвітуть повторно досить часто. А восени можуть знову зацвітати яблуні та груші, – каже доктор біологічних наук, професор Ілля Чорней. – Це стається тоді, коли спека різко змінюється похолоданням. Або вдень досить тепло, а вночі температура знижується до 10-12 градусів. Тоді дерева ніби прокидаються від сплячки і знову зацвітають. Та це повторне цвітіння їх дуже виснажує, і наступного року квітів буде значно менше. Взагалі зміна клімату надалі суттєво впливатиме на вегетацію та різні фази розвитку рослин,‭ ‬які можуть зміститися. За короткий термін вони будуть змушені пройти весь період і накопичити поживні речовини, щоб не загинуло коріння.‭ ‬Можливо,‭ ‬в недалекому майбутньому повторне цвітіння дерев буде вже не сенсацією,‭ ‬а звичайним явищем.

Цю думку підтверджує і ‬керівник відділу агрометеорології‭ ‬ Укргідрометцентру‭ ‬Тетяна Адаменко,. За її словами, ‬найчастіше через потепління та різкі перепади температури.

Нагадаємо, в Чернівцях зацвіли магнолії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернівці

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme