На Буковині археологи знайшли бивень мамонта із зображенням оленя

Вік унікальної знахідки складає більше 22 тисяч років

Як передає Depo.Одеса з посиланням на "Молодий Буковинець", рідкісний археологічний артефакт, бивень мамонта з видряпаними зображеннями оленів і лабіринтів, виявили біля села Дорошівці Чернівецької області. Вік знахідки - більше 22 тисяч років.

Річ унікальна як за технологією виготовлення, так і по орнаментальної композиції. Це найдавніше зображення оленя в Україні, і, власне, єдине зараз, стверджує Лариса Кулаковська, кандидат історичних наук, завідувач відділом "Археологічний музей" Інституту археології НАНУ.

У довжину бивень досягає 14,5 см, в діаметрі - від 2 до 4 см. З одного кінця на ньому вирізаний невеликий шип. Поверхня артефакту покрита численними гравірування, які умовно можна назвати "лабіринтами".

Разом з бивнем знайшли також цілі вістря з бивня мамонта і кісток північного оленя. За словами археолога, це свідчить про володіння древніх мисливців технологією обробки цього матеріалу.

Передбачається, що бивень могли використовувати як якусь ритуальну річ в культі північного оленя. Можливо, його носили в шкіряному футлярі або часто тримали в руках, оскільки в деяких місцях річ як ніби відполірована.

Раніше на Буковині митники знайшли в автомобілі іноземця фрагмент бивню мамонта.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернівці

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme