Чернівецькі митники затримали партію товарів народного вжитку вартістю 8,3 млн грн

Документи на вантаж були підробними: підпис та зображення печатки на документах зроблено за допомогою копіювально-печатного обладнання

Depo.Чернівці
27 квітня 2017 18:43
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Одеса з посиланням на прес-службу ДФС в Чернівецькій області, у ході проведення контрольних заходів співробітниками Міжрегіональної митниці ДФС у взаємодії з працівниками Чернівецької митниці ДФС у пункті пропуску "Порубне-Сірет" Чернівецької митниці за результатами проведення аналітично-пошукової роботи та вивчення ризикових операцій було прийнято рішення про проведення митного огляду двох транспортних засобів з вантажем, що прямував з Болгарії до Білорусі.

Згідно з документами, до митного контролю було заявлено товар "барвники, штучна шкіра, тканина, нитки, килимки з полотна, рушники, зразки тканин, ручки металеві" вагою 16,8 тис. кг, вартістю близько 28 тис. дол. та "полотна трикотажні" вагою 21,4 тис. кг, вартістю понад 37 тис. дол.

"Зазначені товари підлягають обов'язковому декларуванню в разі їхнього переміщення через митний кордон України на умовах Конвенції МДП, статтею 36 якої встановлено відповідальність за порушення положень цієї Конвенції", - повідомили в прес-службі відомства.

Крім того, повідомляється, що обов'язок подання фіскальним органам документів у паперовій або електронній формі під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України покладається на декларанта, уповноважену ним особу або перевізника залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів згідно з п. 1 ст. 335 Митного кодексу України.

Проте під час вивчення поданих до митного контролю документів виявлено ознаки їхньої підробки – підпис та зображення печатки на документах зроблено за допомогою копіювально-печатного обладнання. Також виявлено ще один пакет документів на вантаж "полотна трикотажні", згідно з якими вартість товару становить 129 тис. дол., тобто вартість товару занижена у 3,5 раза.

За таких обставин перевізником вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання як підстави для їхнього переміщення документів з ознаками підробки, що містять неправдиві дані.

За цими фактами складено два протоколи про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладення штрафу в розмірі 100% вартості цих товарів з їхньою конфіскацією.

На підставі ст. 511 Митного кодексу України за протоколами про порушення митних правил товари орієнтовною вартістю 8,3 млн грн вилучено на склад Чернівецької митниці ДФС.

Нагадаємо, що у Чернівцях СБУ вилучила партію цигарок на майже два млн грн.

Більше новин Чернівців та Буковини читайте на Depo.Одеса