За межами туризму: що виробляють підприємства Одещини

Одеса вміє не тільки відпочивати і заробляти на туристах, а й працювати

За межами туризму: що виробляють підприє…

Одещина завжди приваблювала туристів з усієї країни своїми пляжними угіддями та мальовничими морськими краєвидами. Але південь країни цікавий не тільки туристичною галуззю, але й численними виробництвами.

Чим саме може бути корисна Одеська область українцям? Кореспонденти Depo.Одеса зібрали невелику добірку найрізноманітніших підприємств і раді повідомити: не морем єдиним!

1. Галузь будівництва також добре розвинута. Будівельні матеріали міцно займають позицію лідерів за кількістю підприємств-виробників. Це різноманітні декоративні матеріали, вентиляційне обладнання, покрівельні матеріали. На Одещині виробляють сендвіч-панелі, двотаврові дерев’яні балки для будівництва будинків.

2. Також розвинене важке виробництво різноманітного обладнання:

- Кілька підприємств успішно впроваджує електронні технології, модернізує існуюче обладнання, виробляє електроніку різного призначення, такі як верстати та системи контролю та управління технологічними процесами на підприємстві;

- Хімічне виробництво забезпечує область і країну в цілому пластиковою тарою, пакетами та іншими виробами з пластика.

3. Однією з найбільш просунутих сфер є сільське господарство. Це зернові культури, вирощування фруктів і овочів, виноградники.

4. Харчова промисловість не відстає. Одеська область виробляє вино, коньяк, шампанські вина, томатну пасту, соки, масло-жирову продукцію.

Щодо самої перлини, то тут слід виділити найбільші заводи, що досі діють:

1. ПАТ "Одеський кабельний завод "Одескабель", протягом багатьох років робить наголос на якості продукції, що випускається і конкурентних цінах, модернізації і розширення виробництва, висококваліфікованих кадрах та організації управління за світовими стандартами.

2. Одеський завод продовольчого машинобудування (завод "Продмаш") є одним з найбільших в країнах СНД підприємством з випуску переробної техніки.

3. "Одеський завод гумових технічних виробів", який досі виробляє продукцію, яка нічим не гірша за закордонну.

4. "Одеський дріжджовий завод" побудований щев 1903 році. На його території працювало два заводи: дріжджово-гуральня і ректифікаційний завод. Одеські дріжджі і сьогодні можна знайти на українських прилавках.

5. ТМ "Солід" виробляє дерев'яну двутаврову балку високої міцності, яка на сьогоднішній день є одним з найважливіших та найнадійніших елементів у каркасному будівництві приватних будинків та комерційних об'єктів.

6. Одеський завод шампанських вин - один з лідерів галузевого ринку. Документально підтверджений рік заснування заводу як "Шампанського заводу Генрі Редерера" - 1896-й. Виробляє 34 види продукції ТМ "Одеса", ТМ "L'Odessika" і ТМ "Henri Roederer".

7. "Одеський авіаційний завод" виробляє стратегічні деталі для авіаційної промисловості, а також для військово-повітряних сил України. Раніше завод забезпечував високоякісним деталями також і російські підприємства, але зараз, під час війни, росіяни вимушені шукати альтернативу українським деталям.

8. Хлібозавод "Нова справа". Тут діє жорстка система відбору сировини і матеріалів за якістю. Неякісну сировину або ту, яка не відповідає вимогам просто не приймається на склад.

9. Завод "Станконормаль" ім. Іванова. Його історія почалася ще в дореволюційний період, коли в 1899 році одеський підприємець Танхелевич організував майстерні з виробництва дротяних виробів.

10. ТМ "Шустов" - торгова марка українських коньяків, що створюються на Одеському коньячному заводі. Також в на території заводу діє музей коньячної справи, в якому представлено старовинне обладнання, за допомогою якого в Одесі почали виготовляти коньяк високої якості.

11. У 1952 році завод "Нептун" почав розробку і виробництво апаратури зв'язку по високовольтних лініях електропередач. Зросла потреба в апаратурі високочастотного зв'язку, телемеханіки і захисту по високовольтних лініях електропередач (ЛЕП) і визначила подальший профіль заводу.

12. Завод "Олімп-Коло"

На даний час основний продукт, який виготовляється на заводі, - мідний купорос. Виробництво мідного купоросу було освоєно в 1886 році. Мідний купорос використовується в сільському господарстві, промисловості та тваринництві.

13. "Одеський завод будівельних матеріалів"

Завод - одне з найбільших підприємств будівельної промисловості Одеси та півдня України, яке на рівних конкурує з аналогічними провідними підприємствами України.

14. Міський молочний завод №1

Це нове Одеське підприємство, наочно демонструє можливість сплаву сучасних технологій і традиційних жорстких систем контролю якості продукції.

15. Товариство з додатковою відповідальністю "ЗОНТ" (завод обладнання наукомістких технологій) є одним з унікальних підприємств України, яке спеціалізується на випуску наукоємного обладнання.

16. Одеський цементний завод, що почав свою роботу в 1965 році.

Наочно видно, що Одеса знається не тільки на відпочинку, а й вміє працювати. На жаль, не всі підприємства працюють у повну силу, але щодня намагаються подолати труднощі економічної нестабільності в країні.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme