Завтра 1 вересня: Як налаштувати дитину на навчальний рік

Корисні поради батькам щодо початку нового навчального року

Завтра 1 вересня: Як налаштувати дитину…

"Літо закінчується, шкільний рік починається. Обидві новини не радують".

За плечима дітей лишилося літо, безтурботні дні, коли лише іноді батьки та вчителі нагадували про навчання. Хтось сумлінно виконував літні завдання, а хтось згадав про необхідність їх виконання лише наприкінці серпня – діти різним чином готують себе до школи. Загальною рисою лишається одне: навіть ті, хто начебто почали сумувати за шкільною атмосферою, не можуть одразу налаштуватися на новий навчальний рік. Тут на допомогу повинні прийти родичі та вчителі.

Журналісти Depo.Одеса спробують нагадати дорослим, що вони теж проходили стежкою навчання та дати кілька корисних порад щодо правильного та найменш стресового початку навчального року.

1. Не робіть з початку навчального року "апокаліпсіс". Коли батьки занадто нав’язливо та грубо нагадують дитині, що відпочинок позаду, канікули скінчилися, а попереду лише сірі шкільні будні – у дитини виникає справжній стрес. Навіть дорослій людині не сподобаються такі різкі зміни, тож не треба робити "з мухи слона". Навпаки, намагайтеся підтримати школяра, влаштуйте йому свято та покажіть, що правильно організоване навчання зовсім не відбере у нього вільний час та не стане на заваді веселощам та зустрічам з друзями.

2. Готуйтеся до нового навчального року разом. А краще - заздалегідь. Так дитина встигне звикнути до думки, що літо колись закінчиться, а попереду новий етап її життя і це є природнім явищем. Влаштуйте спільний похід за канцелярськими товарами, порадуйте школяра цікавим та корисним у навчанні приладом. Особливим калькулятором чи діловим щоденником, де він зможе планувати свої справи та відпочинок. Покажіть, що навчання може приносити задоволення та користь.

3. Згадайте свої шкільні роки. Дружньо обговорюйте всі дрібниці та прислухайтесь до своєї дитини. Намагайтесь зрозуміти, що лякає школяра, а що визиває натхнення. Розповідайте цікаві історії зі свого шкільного життя. Зверніть увагу дитини на те, що і ви колись долали всі ці труднощі здобуття освіти. Розкажіть про те, що відчували такі самі емоції.

4. Навчіть дитину правильно планувати свій день та розподіляти свій час. Разом обговорюйте способи організації навчання, прислухайтесь до думки дитини або навіть попросіть допомогти з плануванням свого власного робочого дня. Привчайте дитину до порядку, не нав’язуючи його, а розкриваючи його користь.

5. Не забувайте про мотивацію, але не зловживайте нею. Хваліть свою дитину за нові досягнення. Обов’язково приділяйте цьому увагу та не відштовхуйте від себе дитину, коли вона хоче поділитися своїм успіхом чи враженням. Допомагайте зі складними предметами, долаючи перешкоди разом. Дайте дитині відчути, що в неї є підтримка, але це її власний шлях.

6. Пам’ятайте, ваша дитина не зобов’язана бути вундеркіндом. Вона повинна бути щасливою та спокійною для того, щоб знайти свою ланку у житті. Не втілюйте у дитині власні нереалізовані амбіції. Намагайтеся розгледіти у своєму школярі особистість, яка перш за все має знайти свій шлях.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme