Де в Одесі можна нарватися на пляму з "поганою" енергетикою

Південна перлина пам'ятає своє минуле, в тому числі і те, про яке краще би і не згадувати

Де в Одесі можна нарватися на пляму з "п…

Історія Одеси завжди була багатошаровою і суперечливою. Від того кожен куточок приморського містечка просякнутий подіями різних часів. У місцях страт, лікарень, вибухів тепер тягнуться численні квартали житлових будинків, доріг, розважальних закладів.

Але мало хто з одеситів знає, що за стінами нових фасадів ховається часом не найкраща енергетика. Адже дух часу має свою пам'ять. І в деяких куточках Одеси цей дух відчувається особливо гостро.

1. Олександрівський проспект

Саме тут відбувся теракт 22 жовтня 1941 року, яким радянський диверсант Ілля Старинов "привітав" новий режим із закінченням першого тижня окупації міста. Надзвичайний вибух в будівлі румунської комендатури на Енгельса, 40 знищив більшу частину будинку і забрав десятки життів. Як наслідок - показові розправи над мирним населенням. Людей вішали на деревах і стовпах уздовж Олександрівського проспекту, який носив тоді ім'я Сталіна.

2 . Будинок НКВС

Відомчий будинок НКВС був побудований в 1932 році для високопоставлених чекістів. Тут жили слідчі, які вели дізнання "ворогів народу", і всемогутні чиновники, які без докорів сумління підписували смертні вироки. Крім того, будинок побудовано на місці підірваного більшовиками Михайлівського собору. Тому не дивно, що енергетика в нього, прямо скажемо, не з найдобріших.

3. Парк Ленінського комсомолу

Парк імені Ленінського комсомолу, що виник на пустирі між Дальніми Млинами і вулицею Дальницькою, задуманий був для того, щоб працівники навколишніх заводів і жителі робітничих селищ могли нормально відпочити. Проте вночі у парку було небезпечно. "Розбірки" влаштовувалися регулярно аж до кінця 80-х. Потім приплив молоді на заводи різко скоротився, і парк Ленінського комсомолу зажив спокійним життям.

4. Соборна площа

Соборна площа з її величним храмом вважається одним з найбільш благочестивих місць нашого міста. Але у 1932-1933 роках площа була місцем, де знаходили свій останній притулок помираючі від голоду жителі одеських селищ, тож насправді вона просякнути спогадами про смерть.

5. Геопатогенні зони

У місті чимало геопатогенних зон - найчастіше ними стають території на місці осушених або відведених в труби водойм - річок, озер або болот. І такі місця в Одесі є. Насамперед, це вулиця Балківська, де до середини 1970-х років була річка. Річка була і на місці Аркадійської балки, й на Черьомушках, а там, де перетинаються нині вулиці Космонавтів та Філатова, знаходився ставок.

6. Черьомушки та аеропорт

З царських часів тут знаходився військовий полігон. В епоху потрясінь саме тут проводилися наймасовіші в історії Одеси кари. Основне місце розстрілів знаходилося на вулиці Варненській, між п'ятиповерхівкою під номером 19/1 і "висоткою" під номером 12.

У роки "великого терору" розстріли перемістилися в район нинішнього аеропорту. Цю традицію перейняли і німецько-румунські окупанти, які правили містом два з половиною роки. Тіла убитих звалювали до великої ями, засипали землею і утрамбовували.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme