Що ховається за численними "акціями" супермаркетів

Великі і маленькі хитрощі, які можуть "влетіти" покупцю "у копієчку"

Що ховається за численними "акціями" суп…

Стан гаманців більшості українців зараз змушує їх з особливою увагою ставитися до набору споживчого кошику. І хоч у кожної родини цей набір може вельми відрізнятися, більшість споживачів все ж рахують гроші, які витрачають на продукти.

Кореспонденти Depo.Одеса на власному досвіді переконалися – безкоштовними бувають лише пастки, які і там, і тут вміло розставлені як у крупних гіпермаркетах, та і в маленьких магазинах.

Отже, топ хитрощів, які можуть нанести чималої шкоди гаманцю, а деякі - ще й здоров’ю:

Найпопулярніша пастка – банальне недодавання решти після розрахунку на касі, особливо у великих чергах. Тож варто уважно рахувати гроші. Чимало супермаркетів пропонують автоматичну послугу зарахування дрібної решти на рахунок дисконтної карти, то ж можна скористатися нею, але цей варіант підходить тільки постійним покупцям торговельного закладу

Обваження на вагах – також популярний прийом, розповсюджений не лише на базарі, але й у супермаркетах. Особливо слід звертати увагу на заморожені продукти, на які заздалегідь прикріплені цінники. У більшості випадків фактична вага відрізняється від вказаної не менше ніж на 10%. Втім, бувають і випадки, коли реальна і вказана вага відрізняються буквально на грами. Покупець навряд чи буде сильно скандалити через "копійки", проте за умови великого "потоку" така маленька маніпуляція принесе за місяць помітну суму.

Перебиті цінники з терміном придатності. Це вже може нашкодити здоров’ю і призвести до серйозного харчового отруєння. Тому не треба лінуватися перевіряти дату виготовлення та звертати увагу на стан продукту - особливо це стосується м’ясних та рибних виробів. Надійнішими в даному випадку видаються продукти у фабричній упаковці - на них термін придатності просто так не переб'єш, проте і вони не є стовідсотковою гарантією, адже багато залежить і від того, в яких умовах зберігався товар.

Спеціальні пропозиції та знижки – дуже приваблива річ, але тут слід враховувати, що дуже часто це лише "знижки заввишки". Це означає, що знижку нараховують від заздалегідь завищеної ціни.  Крім того, на касі варто перевірити чек на відповідність ціни: вона може виявитися "неакційною". В такому випадку покупець має право вимагати продажу товару за ціною, вказаною на ціннику, навіть якщо касир, адміністратор та інші представники магазину переконують, що це "помилка" і взагалі "неможливо".

Ще одна "ловушка" - власна кулінарія. Найчастіше на неї йдуть продукти, термін яких або добігає кінця, а то й вже закінчився. Перше, за умов дотриманих умов зберігання, не так вже й страшно, а от друге - вже рулетка. Тому довіряти варто тільки "перевіреним" супермаркетам з надійною репутацією.

Звісно, не слід впадати у крайнощі – не у всіх супермаркетах практикують нечесну торгівлю. Але вона, на жаль, не є рідкістю - питання тільки в масштабах.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme