Догхантерство чужинців в Одесі: чому важливо припинити жорстоке знищення тварин на вулицях

Причини та наслідки неправомірних дій догхантерів

Догхантерство чужинців в Одесі: чому важ…

Останнім часом увагу містян в Одесі привернуло питання жахливого ставлення до бездомних тварин. Крім того, до Одеси прибула "підмога" з Києва – догхатер, що зухвало хизується своїми сумнівними успіхами у знищенні собак.

Догхантерство чужинців в Одесі: чому важливо припинити жорстоке знищення тварин на вулицях - фото 1

Кореспонденти Depo.Одеса вирішили розглянути питання бездомних тварин ближче та зрозуміти, чи можна врятувати місто як від непроханих жорстоких вбивць, так і від байдужого ставлення більшості містян до долі безпритульних братів менших.

Догхантерство чужинців в Одесі: чому важливо припинити жорстоке знищення тварин на вулицях - фото 2

Догхантерство чужинців в Одесі: чому важливо припинити жорстоке знищення тварин на вулицях - фото 3

Причиною посилення уваги до тваринного світу міста складно назвати проблему зростаючої та неконтрольованої кількості собак. На вулицях Одеси складно помітити численні зграї псів, як, наприклад, у Миколаєві. Більш того, більшість з таких тварин перебувають під неофіційним опікунством певних установ (будівельних майданчиків, магазинів, прибудинкових територій) та носять спеціальні позначки на вухах, які свідчать про контроль з боку влади та небайдужих одеситів.

Прогулявшись містом, складно зачепити оком бродячих собак, що тиняються без позначок. Після опитування жителів приватного сектору після "допомоги" київського догхантера та місцевих живодерів, виявилося, що від їх жорстокості постраждали і ті тварини, що годувалися господарями приватних будинків та не вчиняли жодної шкоди.

Більшість тварин, які живуть на вулицях, просто намагаються вижити у вкрай недобрих умовах холоду та голоду, та лишаються жити там, де їх годують – люди чи контейнери для сміття. В складних обставинах життя на вулиці собаки гинуть під колесами машин, що гасають містом та від природнього відбору.

Наслідком хвилі неконтрольованого знищення тварин стали численні невдоволення містян та страйки на захист безпритульних собак. Активісти-захисники наголошують на тому, що у міста немає проблеми з безпритульними тваринами, яка потребувала б такого кардинального жорстокого вирішення.

Чому важливо припинити жорстоке ставлення до вуличних тварин

Способи вбивства тварин, які не можна назвати гуманними спричиняють посилення агресії та страху тварин до людей. Крім того, безконтрольна різанина на вулицях міста, трупи, які ніхто не прибирає, не можуть навчити дітей та підлітків гуманності та порядку. Собака, якого отруїли хімікатами немиттєвої дії, здатна вчинити справжньої шкоди, помираючи від жахливого болю та страждань.

Правоохоронними органами взято на контроль неправомірну діяльність громадян щодо знищення тварин на вулицях, розпочато декілька кримінальних проваджень. За  подіями та розвитком ситуації пильно стежать містяни, журналісти та активісти регіону. 

Слід зауважити та нагадати, що в Одесі функціонує кілька притулків для тварин, які поки знаходяться на повному самозабезпеченні та розраховують на допомогу небайдужих містян. Один з таких притулків є найбільшим у Східній Європі. Обсяг допомоги не підірве стан гаманця жителя міста, адже тварини будуть вдячні старому мотлоху, який у багатьох родин прямує на сміття: каструлі, непотрібний посуд, миски, відра, одяг, старі ковдри тощо. Серед харчів притулки потребують будь-якої допомоги у вигляді круп, дешевого сухого корму, кісток. Медикаменти - найбільш цінний подарунок притулкам, а ті, хто не має можливості відвідати установу, можуть надати мінімальну грошову допомогу на картку притулків. 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme