ДАБК: що чекає Одесу після зміни органу контролю забудови

Depo.Одеса дізналися, як мешканці міста ставляться до змін у будівельному контролі. Якщо коротко, то думки одеситів щодо цього питання розділилися

ДАБК: що чекає Одесу після зміни органу…

Зміни, які відбулися у рамках децентралізації влади, а саме передача функцій обласного ДАБК (управдіння Державного архітектурно-будівельного контролю) у саме місто, викреслили з цього ланцюжка будь-який вплив Інспекції архітектурно-будівельного контролю в Одеській області. Кореспонденти Depo.Одеса провели опитування серед одеситів, щоб зрозуміти ставлення містян до цієї реформи. Загалом картина склалася цікава.

Величезна ланка одеситів зовсім не мають уяви, що таке ДАБК і як він впливає – чи впливав – на забудову міста. Після стислих пояснень жителі міста запевняють, що на їхню думку, змін не відбудеться жодних, адже все одно рішення ухвалюватимуть "згори". Більшість містян налаштовані відверто саркастично: вони засмучені теперишнім станом міста та вважають, що зміна органу контролю призведе до ще більших втрат та щільної забудови "ласих шматочків" центру Одеси та приморської частини.

Трохи менше третини жителів вбачають у змінах позитивні тенденції, адже тепер місто саме вирішуватиме, що, де і кому будувати, отже, кошти підуть у розвиток та лишатимуться у кишені Одеси (відверто кажучи, одесити сподіваються, що ці кишені не будуть кишенями чиновників). Багато хто наголошує, що позитивні зміни відбудуться лише за умов зміни керівництва чорноморської перлини.

Серед підприємців, які задіяні у сфері містобудування, відмічають спрощення умов отримання необхідної документації та дозволів, що може дійсно полегшити систему контролю та розвитку. Раніше головними документами були: 1) рішення Одеської міської ради про відведення земельної ділянки під будівництво житлового будинку; 2) рішення міськвиконкому про відповідне будівництво та 3) дозвіл інспекції ДАБК на виконання будівельних робіт (заключний етап обласного ДАБК). Тобто остаточне слово завжди лишалося за обласним органом контролю.

Можливо, саме тому є й ті бізнесмени та містяни, які притримують свою позитивну оцінку змін, натякаючи на те, що місто і зараз перебуває у неконтрольованій стадії забудови. Тому в такий час не можна "лишати кота сметану стерегти".

А між тим, поки функції державного архітектурно-будівельного контролю "для галочки" передають Одеській міській раді, майже нічого не змінивши в ситуації з нівеченням історичної частини міста катастрофічними темпами, одні багатоповерхівки продовжують рости "з Божим благословенням" або під девізом "ми любимо Україну", треті - наче, просто так, а четверті - не просто так. На їх тлі навіть побудовані за радянських часів нечисленні будівлі від 9 до 16 поверхів часто здаються карликами. 

Крім того, мер міста Геннадій Труханов фактично отримав карту джокера, з якою його неоголошене протистояння з будівельним магнатом Ківаном може продовжитися за зовсім іншим сценарієм.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme