Чи стане генерал міліції часів Януковича віце-губернатором Одещини

Олександр Терещук відомий тим, що перебуваючи на посаді голови міліції у Волинській області, відправив до Києва загони "Беркута" на розгін Євромайдану наприкінці листопада 2013 року

Чи стане генерал міліції часів Януковича…

Вчора, 27 лютого, стали відомі прізвища кандидатів на посади заступників губернатора Одещини Максима Степанова. Так, за результатами конкурсу його першим заступником після 25 днів, які відводяться для перевірки кандидата, може стати колишній начальник міліції міста Києва Олександр Терещук. І саме Терещук серед інших кандидатів привернув до себе пильну увагу громадськості та представників ЗМІ ще під час проходження конкурсу на посаду.

В Одесі про всіх все знають, навіть, якщо ця людина зовсім не тутешня. Так сталося і Терещуком.
Одесити вже встигли згадати Терещуку те, що він, перебуваючи на посаді голови міліції у Волинській області, відправив до Києва загони "Беркута" на розгін Євромайдану наприкінці листопада 2013 року. Також під його керівництвом велося потужне переслідування місцевих активістів Майдану. По закінченню подій на Майдані Терещук був на деякий час усунений від своєї роботи, проте з літа 2014 року протягом півтора року очолював головне управління міліції в Києві. Враховуючи його "заслуги", таке призначення було сигналом довіри від нової влади.

Працював Терезщук в основному в Києві: в 2008 році очолював Печерський райвідділ, потім працював заступником начальника Київського управління МВС, потім очолив міліцію Голосіївського району століци. В період з 2010 по 2012 рік був керівником Голосіївського райуправління ГУМВС в Києві. Потім пропрацював кілька місяців начальником Управління з боротьби з незаконним обігом наркотиків в МВС, а потім його перевели на посаду голови Управління МВС у Волинській області. З 2014 по 2015 роки Терещук був головним столичним міліціонером, поки не потрапив під дію закону про люстрацію.

Але вже 3 липня 2015 року президент Порошенко особистим указом звільнив генерал-майора від відповідальності за законом про люстрацію.

За роки тяжкої праці Терещука в правоохоронних органах значно покращився і майновий стан його родини. Так, у своїй декларації за 2016 рік Терещук зазначив, що більшість всього майна родини належить його дружині, яка заробляє підприємницькою діяльністю. Ольга Терещук ще у 1990-ті придбала дві невеликі квартири (48,84 кв.м та 51,7 кв.м) та гараж (20 кв.м) у Києві. Вже пізніше, у 2006 році, родина придбала у спільну власність ще одну квартиру в столиці площею у 105 "квадратів". Власниками квартири у рівних долях стали сам Олександр Терещук з дружиною, та Іван Терещук і Оксана Сорочинська (ймовірно, діти, яких він забув вказати у графі "Інформація про членів сім'ї").

Пізніше, у 2008 році, дружина Терещука придбала 0,1 га земельної ділянки в Києві.

У 2012 році у родині Терещука стрімко почав покращуватися майновий стан. Так, його дружина лише за рік встигла придбати у власність 0,2 га земельної ділянки на Черкащині та звести там будинок загальною площею у 102, 6 кв. м., чотири підсобних приміщення (97,7 кв. м, 289,9 кв.м, 108,9 кв. м, 365,6 кв. м ) та гараж (57,4 кв. м).

Крім цього, у тому ж 2012 році і сам Олександр Терещук набув права власності на земельну ділянку (4088 кв. м) у селі Проців Бориспільського району Київської області. Зараз на цій ділянці Терещук зводить садовий будинок площею у 160 кв.м, гараж та підсобне приміщення.

Також з 2011 року родина безоплатно отримала у користування будинок в Києві від Ганни Шабатури (мати Олександра Терещука) площа, якого складає 346 "квадратів".

У власності дружини Терещука перебуває і барокамера, яку вона придбала у минулому році за 864 тис. грн.

Автомобілі в родині Терещука оформлені на його дружину. Серед них - Audi Q7 2012 року та Volkswagen Tiguan цього ж року. А от сам Олександр є власником трициклу Сan-am Spyder 2013 року, Dong Feng DF-404 та легкового причіпу.

За 2016 рік, працюючи у ДП "Управління відомчої воєнізованої охорони" Терещук отримав 174 558 грн зарплати та 118 832 грн пенсійних виплат. Ще 5 895 грн були отримані ним як проценти від банку.

Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю дружини майбутнього заступника голови Одеської ОДА склав 641 535 грн, ще 800 тисяч грн Ольга Іванівна Терещук позичила у Віктора Миколайчука.

На банківських рахунках родини розміщені кошти у розмірі 237 434 грн, ще 18 тис доларів США та 10 тис євро родина тримає готівкою.

Перебуваючи на посаді голови київської міліції у 2014-2015 роках, Терещук володів будинком, який він побудував на землі, заарештованій за підозрою в незаконному відчуженні.

Раніше на місці будинку Терещука в Києві був сад радгоспу "Совки". У 1990-х роках радгосп розвалився, і Міністерство агропромислового комплексу приєднало землю господарства в ДП "Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат "Пуща-Водиця". У 2007 році Київрада під керівництвом Леоніда Черновецького через суди забирає у агрокомбінату землі радгоспу і в грудні 2008 року роздає по 7-10 соток майже тисячі людей під житлову забудову та городи.

У 2010 році Служба безпеки України називає таку роздачу землі незаконною і накладає на земельні ділянки арешти, потім це робить і прокуратура. З більшості ділянок, в тому числі і Терещука, арешти не зняті дотепер.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme