UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В "Шевченківському гаю" знищили хату ХІХ ст, яка була унікальною пам'яткою Буковини

Днями в унікальному Музеї народної архітектури та побуту ім. К. Шептицького, що у Львові, за рішенням науково-методичної ради музею знищили музейний об'єкт - хату зі с. Шилівці Хотинського району Чернівецької області (споруджена в кінці ХІХ ст.)

В "Шевченківському гаю" знищили хату ХІХ…

Як передає Depo.Одеса з посиланням на "ГалІнфо", хата із с. Шилівці Хотинського району Чернівецької області (споруджена наприкінці ХІХ ст.), яка експонувалася в секторі "Буковина" і яку днями за рішенням науково-методичної ради Музеї народної архітектури та побуту ім. К. Шептицького зруйнували, була єдиним таким об'єктом в "Шевченківському гаю".

Про це розповів екс-директор музею Борис Рибак, який пропрацював на цій посаді майже 16 років (з 1976 по 1991 рр).

Він зазначив, що знищена хата зі села Шилівці була каркасно-глинобитною та перекритою очеретом.

"Коли цей очерет почав протікати, все пішло по стінах, і хата практично розсипалася. Вона була аварійна, але її можна було врятувати. Не просто взяти, розвалити і все, а хоча б спробувати її врятувати. Натомість вони вирішили інакше. Сталося те, що сталося", - сказав він.

Рибак наголосив, що зруйнована хата зі Шилівців була унікальним об'єктом музею.

"Це єдиний об'єкт, який був вкритий очеретом. Не у всіх регіонах так робили. Таке перекриття було характерним для Поділля і Буковина, там де річки, заплави, де є очеретяники. Навіть після війни хати в цих регіонах перекривали очеретом. Це єдиний об'єкт , бо решта – це перекриття соломою, гонтою, черепицею тощо", - розповів екс-директор.

За його словами, ще коли він працював у музеї, працівники їздили косити очерет для того, щоб перекрити дах. Однак зараз в музеї цим ніхто не займався.

"Вони просто написали, що хата аварійна, але до аварійності її ще треба довести. Якби це один лише такий об'єкт, який зруйнувався. Там об'єкти ще будуть падати і падати", - сказав Борис Рибак.

Він наголосив, що зруйнована хата показувала етнографію Буковини.

Водночас він додав, що науково-методична рада музею могла прийняти таке рішення, але й могла раніше зайнятися порятунком пам'ятки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернівці

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme